Prawdziwe tłumy na Święcie Lotnictwa w Płocku. Impreza przyciągnęła całe rodziny [REWEALCYJNE ZDJĘCIA]

Wiele osób skorzystało z możliwości, aby popatrzeć na Płock z lotu… helikoptera. – Lot trwał około 10 minut. Obejrzeliśmy praktycznie całe miasto. Największe wrażenie zrobiła na nas Wisła, stadion i widok na zakład produkcyjny Orlenu – wymieniał pan Krzysztof, który wraz z rodziną skorzystał podczas Święta Lotnictwa z lotu widokowego nad Płockiem. Okazało się, że przeloty nad miastem robiły prawdziwą furorę.

Na zlot do Płocka przyleciały maszyny z całej Polski. Wśród nich były samoloty, śmigłowce i wiatrakowce. W niedzielne popołudnie, 28 sierpnia, na lotnisko Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej impreza przyciągnęła całe rodziny.

Sporą atrakcją były przede wszystkim samoloty, które można było oglądać z bliska na ziemi i w locie statków powietrznych. Okazuje się jednak, że prawdziwą furorę robiły loty widokowe. – My przyjechaliśmy ze względu na możliwość lotu widokowego – mówił nam pan Rafał, mieszkaniec Sierpca. – Synka, który ma siedem lat, fascynują samoloty, a nie było okazji dotychczas, aby mógł polatać helikopterem, zatem skorzystaliśmy z okazji – dodał. – Tanio nie było, ale… żyje się raz – zażartował.

Było też na co popatrzeć. Piloci starali się, aby podczas lotów maszynami, zaprezentować je w pełnej krasie. Poszukiwacze mocnych wrażeń mogli podziwiać również skoki spadochroniarzy.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej.

Polecamy wspaniałą galerię zdjęć, które wykonał świetny fotograf Grzegorz Lenkiewicz, którego również fascynują samoloty, co idealnie widać na fotografiach…