Polacy zagrają z mistrzami Europy w płockiej Orlen Arenie. Ruszyła sprzedaż biletów na mecze

Dwumecz Polska – Szwecja będzie największym wydarzeniem wiosny w naszej piłce ręcznej. Reprezentacja Patryka Rombla podejmie nowych mistrzów Europy 17 i 20 marca (czwartek i niedziela) w płockiej Orlen Arenie. Bilety w sprzedaży od dziś!

– Szykują się wielkie emocje. W Płocku zobaczymy w akcji nowo koronowanych mistrzów Europy. Mam nadzieję, że nasze miasto będzie szczęśliwe dla Polaków, którzy stawią czoła Szwedom – zaprasza na mecze prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Piłka ręczna jest jednym z ulubionych sportów płocczan, a nasza drużyna od lat znajduje się w polskiej czołówce. Dlatego cieszymy się, że znaleźliśmy się w gronie miast gospodarzy Mistrzostw Świata w 2023 roku. Szczypiorniści i kibice mogą liczyć na gorące przyjęcie, zarówno w marcu, jak i za rok.

Zaplanowany na marzec dwumecz będzie rewanżem za listopadowe spotkania w Malmo i Kristianstad i odbywa się w myśl hasła przyszłorocznego turnieju „Stick Together”. Będzie też jednym z najważniejszych sprawdzianów przed mistrzostwami świata, które za rok zorganizują Polska i Szwecja. Jednym z gospodarzy turnieju będzie właśnie Płock, który ugości Puchar Prezydenta IHF.

– To jedno z najważniejszych miejsc na mapie polskiej piłki ręcznej. Miasto żyje sportem, a jego serce bije w rytmie wyznaczonym przez mecze szczypiorniaka. Niewiele jest miejsc z tak silną społecznością kibiców – nie kryje podziwu prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) Henryk Szczepański.

Pierwszy, zaplanowany mecz, czyli 17 marca, rozpocznie się o godzinie 20:00. Początek drugiego, niedzielnego zaplanowano na godz. 15:00. Pierwszy raz zaprezentowana będzie kibicom maskotka mistrzostw świata.

Początek sprzedaży biletów na marcowe mecze towarzyskie 31 stycznia o godz. 10:00. Wejściówki można nabyć za pośrednictwem Eventimu w cenie od 20 do 50 zł. Będą także karnety dwudniowe oraz specjalna oferta dla grup zorganizowanych.

Mistrzostwa Świata 2023 w Polsce i Szwecji potrwają od 11 do 29 stycznia 2023 roku. Sprzedaż biletów na mecze rozgrywane w naszym kraju wystartuje 18 marca. Polacy rywalizację rozpoczną od rundy wstępnej w Katowicach. Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, rundę główną rozegra w Krakowie. Ćwierćfinały i półfinały ugości Gdańsk, a Puchar Prezydenta – Płock. Oprócz naszego miasta gospodarzami turnieju będą Katowice, Kraków, Gdańsk, Małopolska i Śląsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji).

Bilety
• sprzedaż internetowa www.eventim.pl – https://bit.ly/3ub5sG7
• punkty sprzedaży: https://www.eventim.pl/help/outlets/?affiliate=HPA

Ceny biletów jednodniowych
• kategoria I – 50 zł
• kategoria II – 35 zł
• kategoria III – 20 zł

Grupy zorganizowane – 10 zł (bilety dla grup zorganizowanych – dzieci i młodzież szkolna do 18 lat w ilości minimum 10 osób – nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. W celu nabycia biletów w tej strefie organizatorzy proszą o wysłanie zamówienia na adres: zamowieniagrupowe@eventim.pl)

Karnety dwudniowe
• kategoria I – 90 zł
• kategoria II – 60 zł
• kategoria III – 35 zł

Pakiety rodzinne
• Pakiet rodzinny 2+1* – 2 osoby dorosłe + dziecko do 18 roku życia (bilet dla dziecka 50% zniżki od ceny normalnej)
• Pakiet rodzinny 2+2* – 2 osoby dorosłe + 2 dzieci do 18 roku życia (bilet dla dzieci 50% zniżki od ceny normalnej)
• Pakiet rodzinny 2+3* – 2 osoby dorosłe + 3 dzieci do 18 roku życia (bilet dla dzieci 50% zniżki od ceny normalnej)

UWAGA: wejście z pakietem wymaga, aby wszystkie osoby korzystające z pakietu wchodziły do hali w tym samym momencie!

Osoby z niepełnosprawnością

Bilety dla osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach inwalidzkich nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. W celu nabycia biletu w tej strefie proszone są o wysłanie maila na adres: niepelnosprawni@eventim.pl Bilet w cenie 20 zł/dzień (wejście na podstawie jednego biletu dla osoby niepełnosprawnej + opiekuna)

Dzieci do lat 3 – wstęp bezpłatny z opiekunem bez gwarancji miejsca siedzącego.

Fot. Materiały prasowe.