Podstawówka w Drobinie ma swój gabinet stomatologiczny. Jest pierwszy w powiecie płockim

Pierwszy gabinet stomatologiczny przy szkole podstawowej w naszym powiecie powstał właśnie w Szkole Podstawowej w Drobinie! Serdecznie gratuluję dyrektorowi SP Bogdanowi Banaszczakowi – napisała wicestarosta powiatu płockiego Iwona Sierocka w poście na Facebooku.

Gabinet miał swoje huczne otwarcie kilka dni temu. – Mamy w pełni wyposażony gabinet, który stał nieużytkowany przez pięć lat, aż żal było patrzeć – tłumaczy nam dyrektor placówki. – Przed trzema laty podjęliśmy działania, aby dentysta był dostępny na terenie naszej szkoły. Nie było łatwo. Ale dzięki pomocy pani Beaty Skierkowskiej udało się i bardzo mnie to cieszy – nie ukrywa zadowolenia Bogdan Banaszczak.

Szkoła zatrudnia dentystę na pół etatu. Dzieci – uczniowie placówki mogą korzystać z pomocy stomatologa za darmo, trzy razy w tygodniu. Poza tym, co bardzo ważne, profilaktykę dentystyczną dzieciaki mają na wyciągnięcie ręki. – Wyposażenie gabinetu jest nowoczesne i przyjazne. Było to możliwe dzięki współpracy z NZOZ “San-Med” – podkreśla dyrektor.

W Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie uczy się w tej chwili 460 uczniów, jeżeli rodzice wyrażą zgodę, to wszystkie dzieci będą mogły leczyć zęby na terenie szkoły. – Nie trzeba będzie jeździć do Sierpca czy Płocka – zaznacza Banaszczak. Pod tym samym adresem ma swoją siedzibę Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, dyrektor zabiega o to, aby młodzież tam uczęszczająca, również podlegała szkolnej opiece stomatologicznej.

Fot. SP Drobin.