W dniu zakończenia roku szkolnego, czyli jutro – 26 czerwca – startuje 18. edycja programu stypendialnego Fundacji ORLEN „Mam pasję powyżej średniej”. Inicjatywa, od lat wspiera młodych ludzi z Płocka i powiatu płockiego, którzy wyróżniają się determinacją, talentem i zaangażowaniem w rozwijaniu swoich pasji.
Program skierowany jest do uczniów i uczennic klas 7 i 8 szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz absolwentów kontynuujących naukę. Fundacja ORLEN udziela stypendiów tym, którzy rozwijają swoje zainteresowania w różnych dziedzinach od nauki i sportu, po działalność społeczną i wolontariat.
18. edycja programu to nie tylko kolejna odsłona, ale także ważny jubileusz potwierdzający trwałość i znaczenie inicjatywy, która przez lata stała się jednym z filarów wsparcia młodych talentów w regionie. Do tej pory Fundacja ORLEN przyznała ponad 3200 stypendiów, budując społeczność ambitnych i aktywnych młodych ludzi.
– Osiemnaście lat programu „Mam pasję powyżej średniej” to osiemnaście roczników młodych osób z Płocka, które miały odwagę potraktować swoje zainteresowania poważnie i zobaczyć, co z tego może wyniknąć – mówi Joanna Barbrich, kierowniczka Obszaru Programowego Fundacji ORLEN.
W poprzedniej edycji programu wsparcie otrzymało 238 uczniów i uczennic, którzy mogą pochwalić się osiągnięciami sportowymi, naukowymi oraz aktywnością w wolontariacie i organizacjach społecznych.
Nabór wniosków o stypendia na rok szkolny 2026/2027 potrwa od 26 czerwca do 11 września 2026 r. Kandydaci mogą ubiegać się o jednorazowe wsparcie finansowe w wysokości od 2 500 do 3 500 zł. Wyniki naboru zostaną ogłoszone jesienią. Wnioski przyjmowane są wyłącznie online poprzez stronę Fundacji ORLEN [link będzie aktywny od 26 czerwca].
Program „Mam pasję powyżej średniej” to inwestycja w rozwój młodych ludzi, którzy swoją energią, talentem i zaangażowaniem budują przyszłość lokalnej społeczności.
Źródło i fot: Orlen

