Pobili, a teraz siedzą w areszcie

W poniedziałkową noc, 28 marca doszło do pobicia dwóch mieszkańców Płocka, w rejonie jednego z lokali przy ul. Grodzkiej. Sprawcy pobicia zostali zatrzymani przez policjantów w bezpośrednim pościgu. Wczoraj sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu napastników.

Do zdarzenia doszło w nocy z 27 na 28 marca w rejonie jednego z lokali przy ul. Grodzkiej. Dwaj mieszkańcy Płocka pobili dwóch innych, używając niebezpiecznych przedmiotów w postaci siekiery i noża. Pokrzywdzeni nie doznali na szczęście poważniejszych obrażeń i po udzielonej im pomocy w szpitalu, zostali zwolnieni do domu.

Na miejsce pobicia zostały skierowane patrole policyjne. Policjanci podczas sprawdzania płockich ulic, spotkali dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi sprawców. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn w bezpośrednim pościgu. Okazało się, że są to mieszkańcy Płocka w wieku 34 i 18 lat. Mężczyźni byli w stanie nietrzeźwym i zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Podczas zatrzymania nie mieli już przy sobie niebezpiecznych narzędzi.

W środę zatrzymani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznych przedmiotów, z co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni nie przyznali się do winy. Po przesłuchaniu zostali doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Płocku, który zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Info. KMP Płock.