Płockie Ogrody Światła znów rozświetlą Wzgórze Tumskie. Orlen zaprasza…

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez kolorowych lampek, dekoracji czy rozświetlonych setkami świateł choinek. W magiczny klimat zbliżających się świąt już po raz siódmy przeniosą mieszkańców Płockie Ogrody Światła. Oficjalne otwarcie tegorocznych ogrodów odbędzie się w sobotę 9 grudnia. Sponsorem imprezy jest Orlen.

Ogrody Światła staną tradycyjnie na Wzgórzu Tumskim wokół Bazyliki Katedralnej. Powstanie 26 wielobarwnych, świąteczno – noworocznych dekoracji z motywami bożonarodzeniowymi, bajkowymi i zwierzęcymi. – Spacer po ogrodach zacznie się przejściem świetlną bramą główną, która prowadzi prosto w alejkę zakochanych. Pomiędzy koronami drzew zostanie rozciągnięta girlanda sopli, która da efekt świetlnego sklepienia. Dodatkowo całość kompozycji zostanie udekorowana kulami zawieszonymi na całej długości alei – tłumaczy spółka.

– Największą przestrzeń parku zajmie kolorowy labirynt o powierzchni prawie 300 m kw. i wysokości 3,5 m. Wewnątrz niego staną kolorowe figury 3D. W punkcie widokowym na wzgórzu stanie królewska kareta zaprzężona w parę koni. Natomiast w bajkowym lesie spotkamy: sarnę, renifera, wiewiórkę, zająca, lisa czy pawia. Każdy z mieszkańców bajkowego lasu z pewnością pozwoli zrobić sobie zdjęcie. Bajkowy las otwiera się na polanę, gdzie królewskie lilie poprowadzą wprost do wielkiej, 12-metrowej, bogato ozdobionej choinki. Jej wygląd do złudzenia przypominać będzie naturalny świerk ozdobiony setkami bombek, prezentów i łańcuchów. Cała kompozycja będzie zbudowana z tysięcy wielobarwnych punktów świetlnych – wymienia Orlen.

Wszystkie elementy dekoracji wykonane zostały w technologii LED, gwarantującej pobór energii nawet 10-krotnie mniejszy niż w przypadku zastosowania tradycyjnych źródeł światła. Wszystkie punkty LED posiadają dodatkowe osłony z polikarbonatu, co daje dużą odporność na zgniecenia, próby wyrwania i uderzenia oraz inne mechaniczne uszkodzenia. Wszystkie iluminacje są zasilane napięciem bezpiecznym dla zdrowia i życia ludzkiego (do 36V) lub zostały wyposażone w dodatkowe układy separacyjne.

Oficjalne otwarcie tegorocznych ogrodów odbędzie się w sobotę 9 grudnia o godz. 16:30 w parku za Bazyliką Katedralną. Dla najmłodszych uczestników Orlen przygotował wiele atrakcji. Pojawią się postacie z bajek oraz szczudlarze. Nie obędzie się bez słodkich niespodzianek, a przez cały czas atrakcjom towarzyszyć będzie świąteczna muzyka.

W dni powszednie iluminacja będzie eksponowana od godz. 15:30 do północy. Jednak w okresie Bożego Narodzenia oraz sylwestrowo-noworocznym ekspozycja będzie przedłużona go godz. 2:00 w nocy. Orlen zaprasza do wspólnych spacerów w świątecznej oprawie każdego dnia do 7 stycznia 2024 roku.

Fot. Orlen.