Płocki stadion wśród 35 obiektów z 5 kontynentów! Ruszył prestiżowy plebiscyt. Każdy głos się liczy…

Orlen Stadion im. Kazimierza Górskiego w Płocku znalazł się wśród 35 obiektów z 5 kontynentów, na który można zagłosować w konkursie Stadium of the Year (Stadion Roku) organizowanym przez portal Stadiony.net. Celem plebiscytu jest wyłonienie najlepszego stadionu, który oddano do użytku w 2023 roku.

Nowo powstały stadion, który w Płocku znajduje się przy ulicy Łukasiewicza 34, konkuruje z obiektami, wybudowanymi w takich krajach jak: Arabia Saudyjska, Chiny, Tanzania, Brazylia, Niemcy, Turcja, Angola, Iran, Korea Południowa, Wyspy Salomona, Austria, Wybrzeże Kości Słoniowej czy Algieria. Z Polski nominowane są dwa obiekty – stadion, który powstał w Sosnowcu oraz w Płocku.

– To już 14. edycja Stadium of the Year, największego i najdłużej trwającego otwartego plebiscytu poświęconego architekturze sportowej. Nasz cel to wybór najlepszego stadionu otwartego w 2023 roku. Czas na podjęcie decyzji i wysłanie głosu minie o północy z 10 na 11 marca – informuje portal.

Jak zagłosować? – Przyznając pięciu wybranym stadionom gwiazdki (w kolejności: 5 4, 3, 2, i 1), ustalając w ten sposób swoją pierwszą piątkę. Koniecznie wciśnij przycisk „głosuj”, inaczej głos nie zostanie zliczony. Twoje gwiazdki są przeliczane na punkty: każda gwiazdka to punkt – wyjaśnia portal. – Przed głosowaniem polecamy zapoznać się z poniższą tabelą, a najlepiej z prezentacją każdego z nich na stronie do głosowania na stadion roku. Możesz obejrzeć również film na naszym kanale YouTube, w którym pokazaliśmy wszystkie stadiony biorące udział w rywalizacji – zachęca organizator plebiscytu. Głos można oddać tylko jeden raz!

Gdzie zagłosować? Należy wejść na stronę Stadion Roku 2023

Do konkursu płocki stadion wybrał zespół redakcyjny portalu stadiony.net oraz internauci. Aby obiekt zakwalifikował się do plebiscytu brano pod uwagę cztery kryteria: pojemność (mogą być tylko stadiony powyżej 10 tys. osób), otwarty w ciągu ostatniego roku, piłkarski oraz nowo wybudowany lub gruntownie przebudowany.

Konkurs trwa do 10 marca. – Nie ma co czekać na ostatnią chwilę. Na starcie jest 35 obiektów z 5 kontynentów, a Twój głos może zaważyć o zwycięstwie stadionu, który jest Twoim faworytem – zaprasza do głosowania portal.

Prawie wszystko o płockim stadionie, przeczytacie w artykule: Epokowe wydarzenie dla Płocka, czyli otwarcie nowego stadionu. Wygrany “mecz” prezydenta miasta!

Źródło: Stadiony.net

Fot. UMP.