Płocki ratusz już prawie po remoncie. Wygląda… jak nowy [FOTO]

Zabytkowy ratusz, jeden z najbardziej reprezentacyjnych budynków w Płocku, odzyskuje dawny blask. To historyczne miejsce, odbył się tu ostatni sejm Królestwa Polskiego. Renowacja się kończy, a usuwane rusztowania odsłaniają spektakularny efekt prac – oznajmił prezydent Andrzej Nowakowski na Facebooku. Post zawiera trzy zdjęcia płockiego ratusza już po renowacji.

Zakres robót, który przechodziła elewacja budynku A (główny budynek ratusza) był bardzo duży i wymagał ogromnej staranności ze względu na swój zabytkowy charakter. Płocki ratusz, w którym swoją siedzibę ma Urząd Miasta Płocka na remont czekał od lat 90. ubiegłego stulecia. – Ostatni remont ratusza zakończył się w 1998 roku. Przed wyborami – mówi nam Hubert Woźniak, z biura prasowego UMP. Koszt robót, które wykonano to prawie milion złotych.

Jak już wspominaliśmy, jest to zabytek i na kartach swojej historii ma zapisane, że w murach budynku gościli wielcy Polacy. Wśród nich są takie nazwiska jak: marszałek Józef Piłsudski, były premier Polski Tadeusz Mazowiecki, prezydent Lech Kaczyński czy były premier Ukrainy Wiktor Juszczenko. Obecnie ratusz to siedziba władz miasta i miejsce obrad płockich radnych. Jeśli do Płocka przyjeżdżają ważni goście, podejmowani są właśnie w reprezentacyjnym budynku, który znajduje się pod adresem Stary Rynek 1.

Prezydent w swoim wpisie zapowiada, że w tym roku będzie jeszcze kilka niespodzianek…

Fot. UMP.