Opustoszałe biura w urzędzie miasta. Prezydent Płocka: Rozumiem i doceniam determinację

Trwają protesty w całej Polsce. Polki i Polacy nie zgadzają się z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który dotyczy prawie całkowitemu zakazowi aborcji w naszym kraju. Do ogólnopolskiej akcji strajku kobiet kilka dni temu zachęcała organizacja o tej samej nazwie. W płockim urzędzie miasta mnóstwo kobiet poparło akcję i zastrajkowało.

– W środę nie idziemy do roboty! Bierzemy urlop na żądanie. Bierzemy urlop bezpłatny. Bierzemy urlop na oddanie krwi. Zamykamy firmę, sklep, punkt handlowy. Albo po prostu – nie idziemy do roboty! Skoro Polska nie działa, zatrzymajmy ją! I zróbmy sobie nową! – zachęcał Ogólnopolski Strajk Kobiet.

– Wiele pracownic Urzędu Miasta wzięło dziś wolne, aby w ten sposób wyrazić swój protest wobec łamania praw człowieka w naszym kraju. Rozumiem to i doceniam ich determinację – mówi nam prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Co więcej, prezydent Płocka na swojej tablicy na Facebooku opublikował także wspólne oświadczenie Stowarzyszenia Samorządy dla Polski, które popiera.

Oświadczenie polskich samorządowców cytujemy w całości:

“Mamy dość dzielenia ludzi, niszczenia wspólnot, zarówno tych lokalnych, które codziennie budujemy z mieszkańcami, jak i naszej wspólnoty narodowej. Mamy dość państwa, które zamiast chronić i pomagać, zmusza do wyjścia na ulice miliony osób w szczycie pandemii! Polki i Polacy ryzykują własnym bezpieczeństwem, aby bronić swoich podstawowych praw. Praw, które są nam systematycznie odbierane. W ich miejsce wprowadzany jest fundamentalizm i „jedyna słuszna ideologia państwa PiS”.

Po 27 latach przestało w Polsce obowiązywać prawo aborcyjne. Nie ma naszej zgody na skazywanie kobiet na tortury. Nie ma zgody na koszmar matek, które będą zmuszane rodzić istoty niezdolne do samodzielnego życia i patrzeć na ich powolne umieranie. Albo natychmiastowe. Albo na cierpienie.
Kobiety, jesteśmy z Wami!

Polskie kobiety chcą i mają prawo żyć godnie i decydować o sobie.
Kobiety potrafią budować, potrafią działać ponad podziałami, ale potrafią także niezłomnie walczyć o swoje prawa.

Dziś wszyscy jesteśmy kobietami!”

Fot. ilustracyjne Pixabay.