Płocka Akademia Menadżera ruszyła z cyklem warsztatów

W trakcie ośmiu dni szkoleń uczestnicy podczas warsztatów i gier wypracują 
i praktycznie przećwiczą strategiczne rozwiązania oraz sprawdzą swoje kompetencje. Zdobędą solidne fundamenty, na których będą wyrastać doskonali menedżerowie i liderzy.

Mowa o cyklu warsztatów dla menedżerów, który zorganizowała Akademia Menadżera – Biznes Level Up. Cały cykl potrwa osiem dni – po dwa dni w każdym miesiącu. Pierwsze warsztaty uczestnicy i organizatorzy mają za sobą. Odbywał się on bowiem 19 i 20 marca. Kolejne terminy to 12-13 kwietnia, 17-18 maja i ostatni 14 -15 czerwca.

Każdy z warsztatów zorientowany jest wokół jednego z niżej wymienionych obszarów funkcjonowania menedżera:
– Zespół – zaufanie – współpraca – efektywność.
– Komunikacja menedżerska – narzędzia działania kierowniczego.
– Przywództwo – wywieranie wpływu kierowniczego, motywacja.
– Organizacja pracy i zarządzanie sobą w czasie – ustalanie priorytetów w oparciu o zasadę ważności.

Proponowany układ modułów szkoleniowych nie jest przypadkowy.- Szkolenia zaczynają się od pracy nad określeniem celu i sensu działań menedżerskich – tłumaczy nam Dorota Mejri, psycholog, trener biznesu oraz jedna z organizatorek wydarzenia. – Kolejny etap to stworzenie efektywnego zespołu. Na tym etapie szkoleni otrzymują przegląd niezbędnych kompetencji i mogą zaobserwować związki pomiędzy nimi. W kolejnych modułach uczestnicy otrzymają instrumentarium oddziaływania kierowniczego, czyli środki do osiągnięcia celów – opowiada Dorota Mejri.

Warsztaty zostały przygotowane w oparciu o formy kształcenia aktywnego, w którym symulacje i gry szkoleniowe pomogą uczestnikom w samodzielnym dochodzeniu do wniosków, co z kolei przyczyni się do skutecznego wykorzystania zdobytej wiedzy w rzeczywistym środowisku pracy. Cykl odbywa się na terenie Płockiego Parku Technologiczno – Przemysłowego.

Wydarzenie wspiera Urząd Miasta Płocka.