Piorunujący efekt pracy kilkudziesięciu osób. Zasłużony aplauz! Ogromny sukces płockiej Szopki Noworocznej [FOTO]

Premiera, a zarazem jedyny spektakl, czyli płocka Szopka Noworoczna, odbyła się w poniedziałkowy wieczór. Tym razem aktorzy – amatorzy zagrali w przedstawieniu o znamiennym tytule “Cudowne lata”. Była to szósta edycja charytatywnego przedsięwzięcia w naszym mieście.  Pomysłodawczynią i inicjatorką, a także aktorką w każdym ze spektakli, jest posłanka Elżbieta Gapińska.

W poniedziałkowy wieczór, 26 lutego, widownia Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku wypełniła się po brzegi. Po tłumnie przybyłych mieszkańcach Płocka, i nie tylko, widać, że pomaganie to mocna strona naszego społeczeństwa.

Szopka Noworoczna jest bowiem spektaklem charytatywnym. Koszt biletu-cegiełki to 50 zł. Całkowity dochód ze sprzedaży, tym razem, przeznaczony jest dla chorej 3-latki Mai, oraz 2-latka Kacpra. Dzieci są podopiecznymi Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem “Odzyskać Więzi”, które w tym roku było organizatorem spektaklu.

W poniedziałkowy wieczór scena teatru połączyła ponad czterdzieści osób: samorządowców, dyrektorów, prezesów, dziennikarzy oraz działaczy społecznych. – My, jednospektaklowi aktorzy, bawiliśmy się wyśmienicie, choć próby były mordercze, bez żadnych względów dla wieku, tuszy czy boleści – przyznaje Anna Lewandowska, dziennikarka płockiej “Gazety Wyborczej”, która brała udział w spektaklu. – Oj, cośmy się naskakali, natańczyli, naturalnie po podłodze, aż do utraty tchu, to aż nie do opowiedzenia…

Próby do tegorocznej Szopki Noworocznej trwały zaledwie trzy dni. Za scenariusz i reżyserię odpowiadała Julia Kotarska, właścicielka Studia Teatralnego w Warszawie. Efekt pracy reżyserki był piorunujący. Widownia oceniała to, jako pierwsza. Aktorzy zebrali aplauz! Zasłużenie.

Brawo, po prostu brawo! Tak dla aktorów, jak i publiczności…

Fot. DR.