Ostatni dzwonek na zrobienie świątecznych zakupów. Największe targowisko w Płocku zaprasza… [FOTO]

Gorączka wielkanocnych zakupów trwa w najlepsze. A jeżeli święta to wiadomo, że nie może zabraknąć jajek, zajączków czy kurczaczków, a przede wszystkim przysmaków na świąteczny stół. Jeżeli już mowa o zakupach, to na pewno warto się wybrać na Targowisko Rynex w Płocku przy ul. Rembielińskiego 6b.

– Kupujący znajdą tu mnóstwo pięknych świątecznych dekoracji. Zajączki, kurczaczki, baranki, pięknie ozdobione koszyczki do święconki – wymienia Radosław Bednarski, prezes spółki Rynex. – Targowisko warto odwiedzić nie tylko ze względu na listę świątecznych zakupów, zazieleniło się bowiem od sadzonek roślin do ogrodu, na balkon czy działkę. Jest coraz cieplej, przybywa sprzedających sadzonki – dodaje. – Zapraszamy, wybór jest naprawdę spory.

Na targowisku królują zatem piękne zające w różnych rozmiarach, stroiki wielkanocne, kolorowe pisanki, zieleniąca się rzeżucha czy jęczmień, które posłużą za dekorację świątecznego stołu. Na stoiskach aż burzy się od świeżych warzyw i owoców. – Najwięcej sprzedaję młodej kapusty, koperku, pietruszki, rzodkiewki – wylicza kobieta, której stoisko wypełnione jest po brzegi owocami i warzywami. – Ludzie kupują dużo nowalijek. Chociaż teraz te “nowalijki” to są całym rokiem – uśmiecha się.

Co się cieszy największym zainteresowaniem? – Będzie się pani śmiała, ale są to… łupiny od cebuli – śmieje się młody mężczyzna, który również sprzedaje warzywa. – Ludzie przychodzą i proszą o dwie, trzy garście zwykłych łupin, bo potrzebują do umalowania jajek – wyjaśnia. – No i oprócz tego młoda kapusta, szczypior, jajka – wymienia. Kupujący są? – To zależy od pogody. Teraz jest ładnie to i ruch większy. Ale też coraz bliżej świąt, a kupujący chcą mieć wszystko świeżutkie – tłumaczy mężczyzna. – Kupujących sporo, bo wiadomo, jak to na rynku, wszystko się kupi praktycznie w jednym miejscu – stwierdza na koniec.

– Asortyment mamy ogromny. Nie brakuje wyrobów garmażeryjnych, stoisk mięsnych, świeżych warzyw i owoców, ubrań, butów, biżuterii, artykułów spożywczych, artykułów chemicznych, pościeli czy zabawek. Naprawdę można by długo wymieniać – zaznacza prezes Rynex-u. – Świąteczne zakupy można zrobić u nas od A do Z. Od obrusów, poprzez ozdoby, prezenty od zajączka, no i oczywiście wszystko co na stole świątecznym znaleźć się powinno.

Największe miejskie Targowisko w Płocku zaprasza na zakupy

Na Targowisku Rynex dostępny jest bogaty asortyment produktów. W trzech klimatyzowanych i ogrzewanych halach targowych ponad 70 kupców oferuje swoje towary z branży odzieżowej, obuwniczej, chemicznej, a także spożywczej. Kupcy oferują różnorodną paletę tekstyliów, obuwia oraz artykułów gospodarstwa domowego również w pawilonach wolnostojących oraz świeże warzywa i owoce na stanowiskach handlowych pod Wiatą

Godziny otwarcia Targowiska:

Od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 – 18.00,
W soboty w godzinach 6.00 – 14.00,
W niedziele handlowe w godzinach 8.00 – 15.00
Hale targowe czynne są od godziny 9:00 do godziny 18:00 (w soboty do godz. 14:00)

 

Fot. Rynex.