Oskarowa produkcja w Kinie za Rogiem

IDA2

Ani „Nóż w wodzie” Romana Polańskiego, ani „Faraon” Jerzego Kawalerowicza ani filmy Andrzeja Wajdy nie zdołały wywalczyć Oscara. Udało się to dopiero „Idzie” Pawła Pawlikowskiego. W płockim Kinie za Rogiem film ten w maju i czerwcu obejrzeć można za niespełna pięć złotych.

Jedyny w historii polskiej kinematografii zdobywca nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej dla najlepszego fabularnego filmu nieanglojęzycznego, obsypany deszczem nagród na wszystkich niemal najważniejszych festiwalach filmowych dostępny jest w Kinie za Rogiem na seansach przeznaczonych dla grup szkolnych i zorganizowanych. Pokazy organizowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-13.00. W przypadku grup liczących poniżej 15 osób jeden bilet wstępu kosztuje 4 zł, dla grup powyżej 15 osób – 3 zł. Chętni do obejrzenia filmu powinni kontaktować się a animatorem Kina za Rogiem telefonicznie pod numerem 24 366 43 52.

W osiemdziesięciominutowym, czarno-białym filmie wyreżyserowanym przez Pawła Pawlikowskiego główne role kreują Agata Kulesza, Dawid Ogrodnik, Jerzy Trela oraz Agata Trzebuchowska, która zebrała wiele festiwalowych laurów jako największe odkrycie aktorskie. Scenarzystami „Idy” są Rebecca Lenkiewicz i Paweł Pawlikowski, autorami zdjęć Łukasz Żal i Ryszard Lenczewski, a muzykę do filmu skomponował Kristian Eidnes Andersen.

fb_logo