Orlen Wisła Płock zagra w finale mistrzostw Polski juniorów! [FOTO]

Spotkanie z KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski nie było łatwą przeprawą dla młodych szczypiornistów Orlen Wisły Płock. Prawdopodobnie było najtrudniejszym z dotychczasowych meczów Nafciarzy na drodze do finałów mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej. Jednak nawet to nie przeszkodziło płocczanom w zwycięstwie 30:24 (12:15) z Ostrovią, po którym już teraz zapewnili sobie awans!

Początek sobotniego spotkania na pewni nie należał do łatwych. W 7. minucie goście prowadzili 5:2. Nafciarze straty odrobili pięć minut później, gdy rzutem z podłoża bramkarza Ostrovii zaskoczył Daniel Goliszewski (6:6). W tym momencie trener Rafał Stempniak poprosił o czas, po którym jego podopieczni zareagowali pozytywnie i po pięciu bramkach z rzędu, po raz drugi odskoczyli na kilka bramek (11:6). Sygnał do ataku dali płocczanom Mateusz Morawski oraz Michał Lemaniak, którzy szybko zmniejszyli stratę (12:9). Na nic to się jednak zdało, ponieważ do przerwy przyjezdni utrzymywali trzybramkowe prowadzenie (15:12).

Po zmianie stron gospodarze szybko złapali kontakt z rywalem (15:14), choć w 39. minucie, po szybkiej kontrze, Ostrovia trafiła na 19:16. Wiślacy jednak z minuty na minutę grali coraz lepiej. Dzięki dobrej grze w obronie i skutecznej w ataku, w 42. minucie Orlen Wisła Płock dogoniła przeciwników (19:19), a chwilę później za sprawą Mariusza Smolarka zaczęła wygrywać (20:19)! Dało to Nafciarzom sygnał do jeszcze lepszej gry. W 55. minucie awans był już o krok (26:22), a po końcowym gwizdku (30:24) stał się faktem!

W pierwszy spotkaniu rozgrywanym o godzinie 10, MKS MOS Wrocław od samego początku narzucił swój styl gry i szybko osiągnął przewagę. W 10. minucie na tablicy widniał wynik 7:3, lecz po kolejnych ośmiu, zawodnicy z Dąbrowy Białostockiej, a konkretnie Szymon Sićko doprowadził do wyrównania (8:8). Remis nie utrzymywał się jednak długo. W 23. minucie wrocławianie, tym razem po rzucie Piotra Burzyńskiego, ponownie wyszli na prowadzenie (12:9), choć rywale nie dawali za wygraną (12:11) i dzielnie starali się gonić wynik, to po 30. minutach i tak przegrywali 13:17.

Pierwsze dziewięć minut po przerwie pokazało jak ciężkie zadanie czeka drużynę z Podlasia. Pomimo wielu błędów podopieczni Marcina Palicy prowadzili 20:14 i nie zamierzali spuścić z tonu. W 43. minucie po trafieniu Michała Wiewiórskiego różnica wynosiła siedem trafień (22:15), a na pięć minut przed końcem, po bramce Daniela Tkaczyka, nawet osiem (30:22). Ostatecznie stanęło na siedmiu (32:25) i MKS MOS Wrocław, podobnie jak Orlen Wisła Płock, zapewnił sobie awans do finału.

W niedzielę – 6 marca – na zakończenie turnieju, KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski o godzinie 10 zagra z KS “Szczypiorniak” Dąbrowa Białostocka, a w ostatniej potyczce płockiego półfinału mistrzostw Polski juniorów, będącego jednocześnie meczem o 1. miejsce, Orlen Wisła Płock, o godzinie 12, podejmie MKS MOS Wrocław.

Wyniki 2. dnia turnieju:

Sobota – 5.03.2016

KS “Szczypiorniak” Dąbrowa Białostocka – MKS MOS Wrocław 25:32 (13:17)
Orlen Wisła Płock – KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 30:24 (12:15)

Bramki dla Orlen Wisły Płock: Michał Lemaniak 9, Mateusz Morawski 8, Daniel Goliszewski 4, Krystian Wołowiec 2, Mariusz Smolarek 2, Aleksander Olkowski 2, Tadeusz Janiszewski 1, Adrian Turkowski 1, Konrad Brzeziński 1.