Na początek wygrana! [FOTO]

Trzeci turniej kwalifikacyjny w drodze do finału mistrzostwa Polski juniorów, szczypiorniści Orlen Wisły Płock zaczęli tak jak dwa poprzednie, a więc od wysokiego i bezapelacyjnego zwycięstwa nad rywalami. Tym razem padło na drużynę KS “Szczypiorniak” Dąbrowa Białostocka, którą Nafciarze pokonali 43:15 (18:8).

Początek spotkania to sporo chaotycznej, nieskutecznej gry i… dwa obronione karne przez Tomasza Wiśniewskiego! Nafciarze wynik na swoją korzyść przechylili dopiero w 7. minucie po trafieniu Daniel Goliszewskiego (3:2), ale później było tylko lepiej. W 13. minucie Mariusz Smolarek rzucił na 7:4, a pięć minut później Mateusz Morawski zdobył już jedenastą bramkę dla gospodarzy (11:6). Pięć minut przed syreną kończącą pierwszą połowę Aleksander Olkowski podwyższył prowadzenie płocczan (16:8), które do 30. minuty jeszcze się powiększyło 18:8.

Dziesięć minut po przerwie, dobra dyspozycja Wiślaków w ataku, pozwoliła po bramce Mariusza Smolarka osiągnąć bardzo znaczącą przewagę (26:9), która z minuty ma minutę przybierała coraz większe rozmiary. W 43. minucie bramkę na 30:11 zdobył Patryk Graczyk, a pięć minut później Mikołaj Waluch trafił na 35:13. O bezradności zawodników z Dąbrowy Białostockiej świadczy również fakt, że w 54. minucie ich bramkarza rzutem przez całe boisko pokonał… jego vis’a’vis Szymon Rybicki (38:14). Nafciarze w ostatnich minutach rzucili jeszcze kilka łatwych bramek i pokonali przeciwników 43:15.

Zawody zainaugurował jednak rozgrywany wcześniej pojedynek MKS MOS Wrocław – KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Zawodnicy z Dolnego Śląska szybko, bo już w 7. minucie, wyszli na trzybramkowe prowadzenie (5:2). Ostrovia potrzebowała trochę czasu, ale w 13. minucie “przejęła” wynik spotkania (7:6). Nie na długo. Cztery minuty później to szczypiorniści z Wrocławia ponownie zaczęli budować swoją przewagę (10:8). W 23. minucie wynosiła ona już pięć trafień (14:9), ale do przerwy rywale nieznacznie ją zmniejszyli (16:13). Po zmianie stron nie było tak kolorowo. Wrocławianie stopniowo zaczęli zwiększać prowadzenie i dziesięć minut przed końcem było już 29:21, a ostatecznie stanęło na aż jedenastu bramkach różnicy 36:25.

Jutro drugi dzień zmagań. O godzinie 10 – KS “Szczypiorniak” Dąbrowa Białostocka zmierzy się z MKS MOS Wrocław, a dwie godziny później swój pojedynek rozegrają Orlen Wisłą Płock i KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Wyniki 1. dnia turnieju:

Piątek – 4.03.2016

MKS MOS Wrocław – KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 36:25 (16:13)
Orlen Wisła Płock – KS “Szczypiorniak” Dąbrowa Białostocka 43:15 (18:8)

Bramki dla Orlen Wisły Płock: Daniel Goliszewski 7, Mateusz Morawski 6, Patryk Graczyk 5, Mariusz Smolarek 5, Marcin Smolarek 4, Tadeusz Janiszewski 3, Mikołaj Waluch 3, Michał Lemaniak 3, Aleksander Olkowski 3, Patryk Wypych 1, Adrian Turkowski 1, Damian Woźniak 1, Szymon Rybicki 1.