Orlen może zapłacić kilka miliardów kary. Co zrobił gigant paliwowy?

PKN Orlen mógłby zostać ukarany kwotą w wysokości nawet kilku miliardów złotych, gdyby Komisja Europejska uznała, że paliwowy koncern naruszył przepisy antymonopolowe i złamał zakaz nadużywania dominującej pozycji na rynku. Jak dowiedział się Business Insider Polska, skargę do KE na naruszenie art. 102 złożyła spółka JUSTDRIVE Poland sp. z o.o., powołana przez założycieli ITMAGINATION – czytamy na łamach portalu Business Insider. 

Z artykułu Piotra Pilewskiego dowiadujemy się, że polski software house przez lata współpracował z Orlenem. Efektem tej współpracy była aplikacja JustDrive, która na rynku pojawiła się równie szybko, jak z niego zniknęła. Orlen z dnia na dzień rozwiązał bowiem umowę ze spółką, mimo że kilkadziesiąt godzin wcześniej “świętował” wprowadzenie tej aplikacji na rynek.

Skargę do KE spółka JUSTDRIVE złożyła w lipcu tego roku, ale mimo sporu z paliwowym gigantem nie informowała o tym mediów. – Liczyliśmy na porozumienie z Orlenem i wznowienie współpracy- wyjaśnia w rozmowie z Business Insider Polska Daniel Arak, założyciel ITMAGINATION, który z rozwojem JustDrive wiązał duże plany – pisze autor artykułu. 

Historię JustDrive i sporu z PKN Orlen przeczytacie w artykule: PKN Orlen pod antymonopolową lupą KE. Firmie może grozić gigantyczna kara