Fabryka świętego Mikołaja w płockim wydaniu. Ruszyła Akcja Gwiazdka 2018

To już czwarta edycja akcji, dzięki mieszkańcy Płocka i powiatu płockiego spełniają marzenia dzieci na Święta Bożego Narodzenia. Aby jednak wszystko się powiodło należy o tym pomyśleć wcześniej. Właśnie ruszyła Akacja Gwiazdka w płockim wydaniu, czyli… fabryka świętego Mikołaja.

– Wzywamy więc wszystkie Skrzaty, Elfy, Śnieżynki i Mikołajów! Jak co roku mamy mnóstwo pracy! – napisali organizatorzy akcji na Facebooku. A są nimi Monika Sikorska i Łukasz Sikorski. Ostatnie trzy edycje pokazały jak ogromne są serca osób, które czynnie włączają się do pomocy dla najbardziej potrzebujących dzieci, i jak dużo potraficie zrobić dla najmłodszych, którzy mają małe – wielkie marzenia. Pokażmy im również w tym roku, że Święty Mikołaj istnieje – pisze Monika Sikorska. 

Akcja Gwiazdka 2018 bierze w tym roku pod skrzydła dzieci z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, z Domu Samotnej Matki i Dziecka i Noclegowni dla Matek z Dziećmi w Płocku. To właśnie do podopiecznych z tych trzech miejsc trafią prezenty. Uda się to pod jednym warunkiem – trzeba pomóc. W tym roku dzięki osobom, które chcą pomóc spełnią się marzenia około setki dzieciaków.

Jeżeli chcecie włączyć się do Akcji Gwiazdka 2018 prześlijcie na adres: akcja.gwiazdka2018@gmail.com lub na nr 697-434-282 swój adres e-mail. W odpowiedzi organizatorzy prześlą wam listę dzieci wraz z ich prośbami, zawartymi w listach do Świętego Mikołaja. – Jeśli zdecydujecie się zostać w tym roku Świętym Mikołajem, odeślijcie, proszę do nas informację, które dziecko bądź dzieci wybieracie. Wpiszcie także swoje imię i nazwisko – prosi inicjatorka płockiej Gwiazdki. Warto dodać, że finał akcji odbędzie się w Auli Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego. Dzięki waszej pomocy może być to niezapomniane wydarzenie w życiu dzieciaków. 

Dzieci, poza tym o czym piszą w listach i na czym najbardziej się skupiamy, mają bardzo przyziemne potrzeby, czyli odzież, bielizna, artykuły higieniczne, pampersy, nawilżane chusteczki i przybory szkolne, czyli zeszyty, pisaki czy bloki do rysowania.

Monika Sikorska zachęca również do licytowania Gwiazdkowych Skarbów, które sukcesywnie będą pojawiać się na stronie wydarzenia na Facebooku oraz do udziału w imprezach towarzyszących Akcji Gwiazdka 2018.