Ona i on z…pasją

Połączyła ich wspólna pasja, którą jest fotografia. Ona, to filigranowa blondynka o rzadko spotykanej charyzmie. On z kolei to człowiek, który nie potrafi usiedzieć na miejscu, wciąż gdzieś pędzi. Razem tworzą niezwykły duet artystyczny.

A efekt ich twórczej pracy będzie można podziwiać już jutro, 30 grudnia (środa) o godzinie 18 w Galerii Wisła. Tam też odbędzie się ich wspólny wernisaż „Profesje i pasje”.

Zarówno Monika Skorłutowska, jak i Adrian (chociaż nie lubi, jak mówi się tak do niego, zdecydowanie woli Adek) Jasiński zaprezentują na wystawie fotografie, które są częścią ich życia. To efekt ich pasji, a po części profesji. Czyli widz może się spodziewać, że zobaczy trochę ich codzienności.

– Fotografie, które będzie można obejrzeć podczas wernisażu, to poszukiwanie wśród ludzi, którzy są związani z Płockiem lub „upolowanych” w kadrze, dla których praca nie stanowi jedynie przykrego obowiązku i codziennego zmagania się z szarą rzeczywistością – piszą w zaproszeniu artyści.

Monika i Adek starali się sfotografować ludzi, dla których praca stała się pasją, hobby czy wyzwaniem. Autorzy prac znaleźli takie osoby, które kochają to co robią i nie zamieniliby tego na nic innego. Czy są tacy ludzie? Ależ oczywiście. A kto to jest i jaki zawód wykonuje, będziemy mogli obejrzeć podczas jutrzejszego wernisażu.

Przypominamy – środa, godzina 18, Galeria Wisła, pierwsze piętro. Wystawę udało się zorganizować dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka, Płockiemu Towarzystwu Fotograficznemu im. Aleksandra Macieszy oraz Galerii Wisła. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Dziennik Płocki jest patronem medialnym wydarzenia.