Oddać hołd dotychczas poległym. „Kwadrans milczenia” w rocznicę zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę

24 lutego przypadnie równo rok od zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę. Mieszkańcy i społecznicy Płocka chcąc oddać hołd wszystkim dotychczas poległym Ukraińcom, organizują „Kwadrans milczenia”. – Tylko cisza, która mówić będzie więcej niż huk rakiet – napisali o wydarzeniu organizatorzy.

„Kwadrans milczenia” odbędzie się 24 lutego (piątek) na Placu Obrońców Warszawy w Płocku, o godz. 17:00. – W umówionym miejscu i czasie spotykamy się wspólnie na jedyne 15 minut. Pomiędzy godziną 17:00 a 17:15 w zupełnym milczeniu, stojąc ramię w ramię, Polacy i Ukraińcy oddamy hołd wszystkim poległym do tej chwili obrońcom Ukrainy – napisano w zaproszeniu.

– Potem, także bez jednego słowa rozchodzimy się i rozpływamy w wieczornym mroku. Nikogo nie przedstawiamy i nie witamy, niczego nie ogłaszamy. Żadnej muzyki, żadnych słów. Nie będziemy nikogo wymieniać ani wyróżniać. Nie będzie honorowych patronatów, kwiatów ani werbli. Tylko cisza, która mówić będzie więcej niż huk rakiet – podkreślają organizatorzy. – Przynieśmy ze sobą jedynie znicze i własne emocje. Zapraszamy wszystkich do wspólnej manifestacji pamięci.

Fot. Pixabay.