Od kilku dni działają kurtyny wodne. W których miejscach można się ochłodzić?

Upalne lato trwa i na razie synoptycy nie przewidują zmiany pogody. Meteorolodzy zapowiadają upały, jednocześnie ostrzegając przed nimi. Nad Polską utrzymują się przeciwne układy powietrza znad Afryki i Azji. Niższej temperatury możemy się spodziewać dopiero około 10 sierpnia.

Od kilku dni płocczanie mogą korzystać z kurtyn wodnych. Są one wprost idealne, aby chociaż na trochę zapomnieć przy nich o upałach, schładzając się. W naszym mieście działa pięć takich urządzań.

Kurtyny wodne działają w następujących punktach:

– Stary Rynek (kurtyna ramowa)
– Tumska/Narutowicza (kurtyna mgiełkowa)
– Tumska (w pobliżu  budynku Tumska 13 – kurtyna wachlarzowa)
– Park Północny (kurtyna ramowa)
– ogródek jordanowski (al. Kilińskiego – kurtyna mgiełkowa).

– Kurtyny wodne będą działać do odwołania w godz. 9 – 19. Organizacją punktów zajmują się: ratuszowy Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych oraz Wodociągi Płockie. Działające urządzenia nadzoruje Straż Miejska – informuje biuro prasowe ratusza.

Pamiętajmy. Aby w okresie upałów pić dużo niegazowanej wody, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, nosić nakrycie głowy, stosować kremy z filtrem, unikać wysiłku fizycznego, nie pić alkoholu – ponieważ odwadnia organizm oraz ubierać się w lekką i przewiewną odzież. Pod żadnym pozorem nie zostawiajmy dzieci i zwierząt w samochodach! Jeżeli jesteście świadkami takiej sytuacji należy natychmiast reagować. Wybić szybę i dzwonić pod numer alarmowy 112.

Fot. UMP.