Nowiutki parking przy ulicy Otolińskiej dzięki Budżetowi Obywatelskiemu

Parking przy ulicy Otolińskiej, którego realizacja właśnie dobiegła końca, to jeden z projektów wykonanych z Budżetu Obywatelskiego Płocka. Parking wybudowano z płyt ażurowych. Ma dziewiętnaście miejsc postojowych, w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej. 

W tej chwili trwa siódma edycja Budżetu Obywatelskiego Płocka. Do 13 sierpnia każdy może zgłosić swój pomysł na inwestycje w mieście. DO podziału jest 5 mln zł: 2 mln zł na projekty ogólnomiejskie i 3 mln zł na osiedlowe. Projekt może zgłosić każdy mieszkaniec Płocka zameldowany na pobyt stały lub czasowy, który najpóźniej w dniu składania projektu kończy 16 lat. Mogą to zrobić także grupy mieszkańców, w skład których wchodzą osoby zameldowane w Płocku, rady osiedlowe oraz organizacje pozarządowe.

Zgłoszenie jest kompletne, gdy zawiera, poza wypełnionym formularzem, listę poparcia z podpisami minimum 30 osób zameldowanych w Płocku (w przypadku projektu ogólnomiejskiego) albo minimum 15 osób zameldowanych na terenie konkretnego osiedla (w przypadku projektu osiedlowego).

Więcej o Budżecie Obywatelskim Płocka można przeczytać na mojemiasto.plock.eu.

Źródło i fot: UMP.