Od 1 sierpnia nie zapłacimy za parkowanie w Płocku

Strefa Płatnego Parkowania nie zacznie funkcjonować w poniedziałek 1 sierpnia – poinformowała Komunikacja Miejska, operator płockiej Strefy.

Powodem jest niesolidność firmy Projekt Parking, która miała zamontować na ulicach miasta – najpóźniej w najbliższy weekend – 45 parkomatów. O tym, że Projekt Parking nie jest w stanie wywiązać się z kontraktu – firma przyznała się KM dopiero w piątek popołudniu.

– Biorąc pod uwagę fakt niesolidności tego kontrahenta, nie mogę podać daty ustawienia urządzeń, czasu ich testowania oraz ostatecznego terminu uruchomienia SPP – tłumaczy Hubert Woźniak z biura prasowego ratusza.

Należy podkreślić fakt, że firma Projekt Parking jest już po umownym terminie zrealizowania kontraktu na dostarczenie parkomatów i płocka komunikacja miejska nalicza jej kary w wysokości 10 tys. zł dziennie. Pod każdym innym względem – oznakowania, uruchomienia Biura – Strefa Płatnego Parkowania została przygotowana.

Najważniejszą jednak informacją dla mieszkańców SPP jest ta, że wykupione przez nich abonamenty na parkowanie na terenie SPP będą miały przedłużony termin ważności. W tej sytuacji parking Agencji Rewitalizacji Starówki na Starym Rynku, gdzie parkomat już stoi, pozostanie bezpłatny do czasu uruchomienia całej Strefy.

 

Fot.UMP oraz gp24.pl