Obroże, szelki, kagańce… Wolontariusze proszą o pomoc dla swoich podopiecznych

Obroże, szelki, kagańce, woreczki na odchody czy smycze. To zaledwie kilka z potrzebnych akcesoriów dla pasiaków, którymi opiekują się płoccy wolontariusze. Właśnie ruszyła zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy. 

– Od ponad roku jesteśmy wolontariuszami w Płockim Schronisku dla Zwierząt, uwielbiamy spędzać czas z naszymi podopiecznymi, wyprowadzać na spacery, uczyć, socjalizować, pokazywać im świat. Do tego byśmy mogli pracować z psiakami ze schroniska potrzebne są niezbędne akcesoria jak obroże, smycze, kagańce, smakołyki, linki treningowe, szelki czy nawet woreczki na odchody – czytamy w liście skierowanym do mediów przez wolontariuszy.

Dalej dowiadujemy się, że dotychczas potrzebne przedmioty kupowali to ze składek, ale niestety nie są w stanie podołać temu finansowo. – Na przykład obroże “idą” w zastraszającym tempie, każdy nowy psiaczek który trafia pod naszą opiekę dostaje obróżkę, którą zabiera do nowego domu – podają przykład.

Wolontariusze postanowili otworzyć zbiórkę akcesoriów dla zwierzaków ze schroniska, która potrwa dwa tygodnie. – Bardzo prosimy o państwa o wsparcie. Czego potrzebują? – Obroży – wszelkiej maści i rozmiarów, długich smyczy, szelek – wszelkiej maści i rozmiarów, kagańców – różne rozmiary, zabawek, smakołyków, woreczków na odchody, linek treningowych, klikerów, szczotek do czesania psiaków – wymieniają. Przy czym zaznaczają, że rzeczy mogą być używane, które nie są już potrzebne a są w dobrym stanie.

– Bardzo prosimy o pomoc! Zapraszajcie znajomych do wydarzenia na Facebooku gdzie będziemy publikować zdjęcia darów – zaznaczają. Zbiórka potrwa do 10 października. Akcesoria dla psiaków można zostawiać w zaprzyjaźnionych sklepach oraz punktach:

– ZOO Centrum – ul. Armii Krajowej 13
– KLOKLO Zoo – ul. Rembielińskiego 15
– ALANIQUE – Salon piękności – ul. Dworcowa 28
– Ścianka wspinaczkowa w Orlen Arenie w godz. 14-22

Można także przekazać darowiznę: Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom nr konta: 62 1140 2004 0000 3002 7940 6098 w tytule wpisując: darowizna.

Fot. Pixabay.