Nowy plac zabaw i fontanna

Do końca lipca w pobliżu ORLEN Areny powstanie plac zabaw oraz plac wodny. Inwestycja będzie realizowana przez Gminę-Miasto Płock przy wsparciu PKN ORLEN.

 

Urząd Miasta rozpoczął poszukiwanie wykonawcy placu zabaw i fontanny w sąsiedztwie ORLEN Areny. Termin zakończenia inwestycji jest planowany na 31.07.2013 r.

Zadanie obejmuje dwa etapy. Pierwszy to budowa placu zabaw, drugi to budowa placu wodnego. Szacunkowa kwota miejskiej inwestycji to ponad 1.700.000 zł brutto. Plac zabaw i fontanna to kolejna inwestycja dla dzieci i młodzieży realizowana we współpracy Gminy-Miasta Płock z PKN ORLEN, który jest sponsorem przedsięwzięcia. Do tej pory dzięki zaangażowaniu miasta i ORLEN-u powstały: plac zabaw na osiedlu Podolszyce Południe, Ogródek Jordanowski przy al. Kilińskiego i Skate Arena przy Hali Widowiskowo-Sportowej ORLEN Arena.

Plac zabaw
Całkowita powierzchnia nowego placu zabaw wyniesie prawie 1600 m2. Znajdą się na nim bezpieczne nawierzchnie syntetyczne amortyzujących upadek oraz nawierzchnie z piasku. Plac zabaw będzie wyposażony w urządzenia zabawowe z podziałem na dwa przedziały wiekowe dzieci: do 7 lat i 7-14 lat. Powstaną także elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, regulaminy, ogrodzenia placu zabaw oraz nowa szata roślinna.

Plac wodny
Całkowita powierzchnia placu wodnego będzie miała około 480 m2 . Powstaną na nim fontanny w nawierzchni z płyt granitowych wyposażone w 26 dysz, elementy wyposażenia terenu:  ławki, leżaki, kosze na śmieci, tablica informacyjna oraz krzewy, trawy ozdobne i trawniki.