Ciuchcia rusza na trasę

Od 1 maja płocczanie i turyści mogą wybrać się na przejażdżkę Ciuchcią Tumską. Będzie kursować w piątki, soboty, niedziele i święta do końca sierpnia br. Jeżeli będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem, to planowane jest przedłużenie jej funkcjonowania do końca września.

 

W długi majowy weekend kursy będą odbywały się codziennie, czyli od 1 do 5 maja.

Jednorazowo, w dwóch wagonikach na wycieczkę może wybrać się do 40 osób. Ciuchcia jeździ w sumie sześć razy dziennie co półtorej godziny. Start o godz. 11, 12.30, 14, 15.30, 17 i 18.30. Podróż całą trasą trwa około siedemdziesięciu minut. Wagoniki wyposażone zostały w system nagłaśniający, by wycieczkowicze mogli posłuchać informacji o atrakcjach turystycznych Płocka. Koszt jednorazowego biletu to 5 złotych.

Trasa ciuchci nie zmieniła się i jest identyczna jak w ubiegłych latach. Przystanek początkowy i końcowy znajduje się na parkingu przy ul. Warszawskiej, czyli obok Miejskiego Ogrodu Zoologicznego.

Trasa przejazdu to: ulica Warszawska – Plac Dąbrowskiego – Kościuszki – Plac Narutowicza –Teatralna – Małachowskiego – Stary Rynek – Grodzka (przystanek) – Plac Narutowicza – Mostowa – Rybaki (przystanek przy molo) – Sobótka (przystanek) – Kazimierza Wielkiego – Stary Rynek (przystanek przy Domu Darmstadt) – Małachowskiego – Teatralna – Plac Narutowicza – Kościuszki – Warszawska.

Jednocześnie informujemy, że w związku z obchodami Święta Narodowego Trzeciego Maja (piątek) odwołany zostaje pierwszy kurs o godzinie 11.

Zapraszamy na przejażdżkę!