Nowy nabytek dla płockich woprowców. To nowoczesny, wielozadaniowy i specjalistyczny samochód [FOTO]

Płoccy woprowcy od wczoraj są właścicielami nowego specjalistycznego, wielozadaniowego samochodu, marki Isuzu DMax. Auto będzie wykorzystywane do prowadzenia działań ratowniczych, a także zabezpieczających i eliminujących potencjalne zagrożenia na płockich akwenach wodnych.

Uroczyste przekazanie samochodu odbyło się w poniedziałek, 27 lutego. Kluczyki do auta woprowcom przekazali prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz starosta płocki Sylwester Ziemkiewicz. Ratownicy z płockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego będą wykorzystywać auto do celów ratowniczych, zabezpieczających, eliminujących potencjalne zagrożenia, do transportu sprzętu ratowniczego i ratowników oraz do działań podejmowanych w trakcie powodzi lub innych klęsk żywiołowych.

– Bardzo dziękuję WOPR-owi za codzienną służbę, zaangażowanie, szkolenia, za obecność na naszych basenach, kąpieliskach, ale także za obecność podczas patroli na Wiśle. Jestem przekonany, że ten samochód będzie Wam służył i będziecie go dobrze wykorzystywać, dbając o bezpieczeństwo na wodzie mieszkańców Płocka i regionu – mówił prezydent Nowakowski.

Serdeczne podziękowania woprowcom złożył również starosta płocki, Sylwester Ziemkiewicz. – Jesteście ewenementem – zaznaczył. I podkreślił, że WOPR będąc organizacją pozarządową, ma u swoich podstaw funkcjonowania dbałość o bezpieczeństwo drugiego człowieka i chęć niesienia pomocy innym ludziom. – Jest to przepiękny pokaz społecznej solidarności oraz obywatelskiego podejścia – mówił.

Nowy pick-up dla płockich woprowców to nowoczesny samochód z zamkniętym przedziałem ładunkowym o pojemności silnika 1.9 l i mocy 163 KM. Jest wyposażony w automatyczną sześciobiegową skrzynię biegów oraz napęd 4×4. – Takie parametry techniczne Isuzu umożliwią ratownikom podejmowanie działań nawet w ekstremalnych warunkach drogowych i pogodowych – wyjaśnia biuro prasowe płockiego ratusza.

Całkowity koszt zakupu nowego samochodu to 225 tys. zł.

Fot. Urząd Miasta Płocka.