Nowi płoccy młodzieżowcy

ZYSKA

Wisła podpisała kontrakty z Wojciechem Zyską i Damianem Szczepańskim. Dzięki temu w sezonie 2014/2015 będzie miała do dyspozycji aż pięciu młodzieżowców.

Dawid Jabłoński to wychowanek płockiego klubu, który przed rozpoczęciem sezonu 2014/2015 podpisał z Wisłą profesjonalny kontrakt. Wypożyczony z Lechii Gdańsk Łukasz Kacprzycki pojawił się w Płocku wiosną 2014 roku. Przed nowymi rozgrywkami przedłużony został kontrakt z młodym zawodnikiem.
Kamil Rozmus to wychowanek Hetmana Zamość, który od sezonu 2010/2011 związany był z  Akademią Piłkarską Legii Warszawa. Grał w zespołach juniorskich, w Młodej Ekstraklasie i w trzecioligowych rezerwach stołecznego klubu.
Trzy ostatnie lata w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa spędził również urodzony w Płocku Damian Szczepański. Uzdolniony osiemnastolatek trafił ponownie do swego rodzinnego miasta, podpisując kontrakt z Wisłą.
Listę płockich młodzieżowców na sezon 2014/2015 uzupełnia wypożyczony na rok z gdańskiej Lechii Wojciech Zyska, który ma na swoim koncie już trzynaście występów w T-Mobile Ekstraklasie.
Zakontraktowanie przez Wisłę aż pięciu zawodników poniżej 21. roku życia wynika z przepisów Polskiego Związku Piłki Nożnej, zgodnie z którymi każdy zespół występujący w pierwszej lidze zobowiązany jest w każdym meczu desygnować do gry przynajmniej jednego młodzieżowca. Jeśli dozna on kontuzji – musi być zastąpiony przez innego młodzieżowca. Jeżeli na ławce rezerwowych nie ma żadnego gracza poniżej 21. roku życia – wówczas zespół kończy mecz w niepełnym składzie. A jeżeli miejsce młodzieżowca zajmie starszy gracz – wówczas zespół zostanie ukarany walkowerem. W meczowym protokole młodzieżowcy oznaczani są literą „M”.

szczepanski