Co można zrobić z rudery?

Po termomodernizacji połączonej z niewielkim remontem sypiący się budynek socjalny przy Popłacińskiej 42 wygląda niemal jak nowy. A co najważniejsze, jego mieszkańcy mogą liczyć na niższe rachunki za ogrzewanie.

Najważniejszym założeniem modernizacji było zmniejszenie zużycia energii cieplnej, co jest równoznaczne z obniżeniem kosztów ogrzewania ponoszonych przez mieszkańców budynku. Docieplone zostały ściany wewnętrzne i stropodach. Wymienione zostały obróbki blacharskie, rynny i rury spustowe. Wyremontowane zostały kominy, wymieniono instalację odgromową i wykonano opaskę wokół budynku.
Prace remontowe wykonane zostały przed terminem wyznaczonym w umowie. Środki finansowe przeznaczone na modernizację bloku na Radziwiu, w całości pochodziły z budżetu miasta. Warto podkreślić, że w grudniu 2013 roku w budynku na Popłacińskiej 42 remontowana była klatka schodowa, wymieniono wówczas również drzwi wejściowe i zamontowano instalację domofonową.
Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej zaproponował władzom miasta zmianę źródła ogrzewania z oleju opałowego na pelet drzewny. Inwestycja ta pochłonęłaby około 75. tysięcy. Środki na jej realizację są zabezpieczone. Dzięki niej koszty ogrzewania mogą zostać obniżone nawet o 40 procent.