Nowa gwiazda polskiej sceny muzycznej wystąpi w Płocku. Mowa o Darii ze Śląska…

Daria ze Śląska będzie artystką, która w cyklu AlterStacja, w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki da pierwszy tegoroczny koncert. Nowa gwiazda polskiej sceny muzycznej wystąpi w piątek, 16 lutego, o godz. 19. Bilety w cenie 50 zł dostępne są na bilety.pokis.pl oraz stacjonarnie w Bileterii POKiS przy ul. Jakubowskiego 10.

Daria Ryczek-Zając, pochodzi z Katowic, jest artystką, która w krótkim czasie zdobyła ogromną popularność dzięki swojej wyjątkowej muzyce, pełnej wrażliwości i szczerości. Jej debiutancki album, „Daria Ze Śląska Tu Była”, wydany wiosną 2023 przez Jazzboy Records, przyniósł jej uznanie zarówno wśród słuchaczy, jak i krytyków.

W trakcie płockiego koncertu “Daria ze Śląska: Pierwsza Trasa”, publiczność będzie miała okazję usłyszeć przejmujące utwory z debiutanckiej płyty, takie jak „Falstart albo faul”, „Dziewczyna z tatuażem”, „Chinatown” i „Kill Bill”. Piosenki Darii nawiązują tytułami do klasyki filmowej, a ich teksty są szczerym odzwierciedleniem artystycznego i osobistego świata młodej wokalistki.

Daria ze Śląska, po udanym debiucie w 2022 roku, pojawiła się na trasie „Holiday Tour” Korteza, zdobywając serca słuchaczy swoim niepowtarzalnym stylem. Jej twórczość to połączenie bogatej różnorodności brzmieniowej, którą zawdzięcza współpracy z utalentowanymi muzykami, takimi jak Olek Świerkot, Paweł Krawczyk, Bartek Tyciński, Hubert Zemler, Pat Stawiński, Kuba Staruszkiewicz, Kamil Pater, Tomek Kasiukiewicz, Kuba Dąbrowski i Żenia Szadziul.

Wiosną 2023 roku, po trzech latach pracy, światło dzienne ujrzała pierwsza długogrająca płyta – “Daria Ze Śląska Tu Była”. Płyta ukazała się nakładem wytwórni Jazzboy Records, która współpracuje m.in. z Kortezem i Kaśką Sochacką. Na krążku znajduje się 10 wyjątkowych piosenek, które usłyszymy na żywo już w lutym w Płocku.

Koncert odbywa się w ramach cyklu AlterStacja.

Źródło: POKiS
Fot. Materiały prasowe.