Nie żyje Zygmunt Buraczyński. Wzruszające słowa przyjaciela: Żegnam Cię Zygmunt z tak wielkim żalem…

A dzisiaj bardzo smutne dla mnie i dla wielu przesłanie… Po heroicznej walce z okropną chorobą odszedł Zygmunt Buraczyński – przekazał Wojciech Hetkowski, były prezydent Płocka w swoich mediach społecznościowych.

“Żegnam Cię Zygmunt z tym większym żalem, że jeszcze w dniu Twoich imienin w długiej rozmowie pełnej nadziei i optymizmu coś sobie obiecaliśmy… Żegnaj Prezydencie. Pozostaniesz w naszych sercach i pamięci. Pozostaniesz na kartach historii naszego miasta, któremu poświęciłeś wiele czasu, pasji i pomysłów… Spoczywaj w spokoju” – Wojciech Hetkowski żegna Przyjaciela.

Zygmunt Buraczyński był znanym w Płocku politykiem, związanym z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. W latach 1995 – 2001, pełnił funkcję wiceprezydenta Płocka, nadzorował m.in. oświatę i służbę zdrowia. Był też miejskim radnym. W 2006 r. kandydował na prezydenta Płocka z ugrupowania Nasze Miasto Płock. Szefował dwóm szpitalom w Gostyninie oraz w Pułtusku. W 2019 r. zostawał szefem płockiego SLD, a w 2022 roku współprzewodniczącym płockich struktur Nowej Lewicy.

Zbigniew Buraczyński miał 77 lat.

Fot. Urząd Miasta Płocka.