Nie żyje pacjentka płockiego szpitala. Koronawirusa pokonała, ale to nie wystarczyło

Niedawno napisaliśmy o jej wnukach, którzy oddali osocze, aby pomóc innym chorym. Kobieta, która także była zakażona koronawirusem, zdołała pokonać patogen, podobnie jak inni członkowie rodziny. Niestety w piątek sanepid z Sierpca poinformował o jej śmierci.

85-latka była pacjentką Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku – została tam hospitalizowana z powodu zakażenia koronawirusem na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Informację o śmierci mieszkanki powiatu sierpeckiego przekazał tamtejszy sanepid.

Powiadomiono w komunikacie, że pacjentka została wyleczona z zakażenia COVID-19, co wykazały dwukrotne ujemne badania materiału genetycznego. Mówił nam także o tym jej wnuk, który był pierwszym pacjentem zakażonym koronawirusem w płockim szpitalu. Z chorobą dali sobie radę, oprócz niego i 85-latki, także jego brat i rodzice.

Niestety starsza pani, w przeciwieństwie do innych członków rodziny, musiała nadal pozostawać pod opieką personelu medycznego w płockim szpitalu.

– Zgon 85-latki nastąpił  w dniu 29.04.2020 r. z powodu chorób współistniejących – podano w komunikacie sanepidu.

Redakcja “Dziennika Płockiego” składa kondolencje rodzinie i najbliższym zmarłej.

Czytaj też: Do płockiego szpitala trafił jako zakażony koronawirusem. Wyzdrowiał. Wraz z bratem stara się pomóc innym chorym