Nie ma czasu na nudę

Festyn Strażacki w Wykowie, Święto Jana w Wiączeminie, jubileuszowy koncert Perfectu, Biesiada Kasztelańska oraz inauguracja Letniego Festiwalu Muzycznego. Oferta imprez na ostatni weekend czerwca wygląda wyjątkowo bogato.

 

W Wykowie w sobotę, 27 czerwca odbędzie się festyn gminy Słupno połączony z zawodami ochotniczych straży pożarnych. Strażacy swoją rywalizację rozpoczną  o 16.20. W programie imprezy znalazły się również: występ zespołu 18 lat + VAT oraz formacji coverowych Golden Hits, Azzurro i Boney Fame. Aż do 2.00 w nocy ma potrwać dyskoteka z DJ-em pod chmurką.

Organizatorzy zapowiadają, że na stadionie, na którym odbywać się będzie impreza, ustawione zostaną stoiska gastronomiczne i grill. Będzie można skosztować bezpłatnej grochówki. Powody do zadowolenia będą miały dzieci, dla których przygotowane zostaną: zabawa fantowa, trampoliny, zjeżdżalnie, eurobungy. O dobre samopoczucie najmłodszych zadbają klauni oraz animatorzy malujący twarze.

Również w sobotę, 27 czerwca w Wiączeminie Polskim odbędzie się „Święto Jana”. To projekt, dzięki któremu będziemy mieli pierwszą okazję zapoznania się z powstającym tam skansenem Osadnictwa Nadwiślańskiego. O 15.00 rozpoczną się dwugodzinne warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Na 17.00 przewidziany jest wykład Jerzego Szałygina „Osadnictwo holenderskie w okolicach Płocka”. Godzinę później rozpocznie się ekumeniczne nabożeństwo Słowa Bożego, w którym uczestniczyć będzie Ekumeniczny Zespół Wokalny Kościoła Ewangelicko-Reformowanego pod dyrekcją Pawła Hruszwickiego. Po zakończeniu nabożeństwa nastąpi uroczyste otwarcie ewangelicko-augsburskiego kościoła w Wiączeminie Polskim, zaadaptowanego na potrzeby Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego. Na wspólną zabawę i poczęstunek, połączone z występem zespołu Grzybowianki organizatorzy zapraszają na 19.30. Imprezę zakończy puszczanie wianków o 20.30.

W sobotę o 19.00 w płockim amfiteatrze wystąpi legendarna grupa Perfect. Koncert „Wszystko ma swój czas” to jedna części trasy koncertowej odbywającej się z okazji 35-lecia jednej z najważniejszych formacji w historii polskiej muzyki rockowej. Płock znalazł się na liście 30 miast, w których Perfect prezentuje swoje największe hity oraz materiał z najnowszego albumu „DaDaDam”, który potrzebował zaledwie miesiąca, aby zyskać miano Złotej Płyty.

W niedzielę, 28 czerwca o 17.00 w muszli koncertowej pałacu w Sannikach odbędzie się koncert „Tango Stan Quintet gra Piazzollę”. Artyści, którzy zaprezentują swe umiejętności podczas kolejnego koncertu z cyklu „Smaki muzyki”, to: Karol Grzeszczuk (akordeon), Agnieszka Dancewicz (skrzypce), Justyna Służalec (fortepian), Krzysztof Kołodziej (gitara) i Piotr Kucharz (kontrabas). TSQ umiejętnie łączy elementy muzyki klasycznej i jazzu z argentyńskim tangiem, tworząc niepowtarzalny klimat, wobec którego trudno pozostać obojętnym.

Na stadionie miejskim w Płocku w niedzielę, 28 czerwca już o 15.00 rozpocznie się pierwsza z tegorocznych Biesiad Kasztelańskich.

Organizatorzy przewidzieli między innymi pokazy reprezentacji Polski w grillowaniu, Polish BBQ Kings, konkurs „Lodówka pełna piwa”. O 16.00 rozpocznie się muzyczna część imprezy, której szczegółowy program przedstawia się następująco: 16.00 – koncert zespołu Piersi, 17.00- 21.40 Exaited; The Dox; Jorrgus, Honorata Skarbek, Michał Sołtan; 21.40 –gwiazda wieczoru – Zespół Kult.

W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku odbędzie się tymczasem koncert Marcina Wyrostka „For Alice”, inaugurujący tegoroczną edycję Letniego Festiwalu Muzycznego. Akordeonista, który zyskał popularność dzięki wygraniu jednego z programów typu Talent Show, zaprezentuje materiał ze swej najnowszej płyty „For Alice”. Znalazły się na niej autorskie kompozycje Marcina, inspirowane słowiańskim folkiem, muzyką latynoamerykańską i filmową.

Marcinowi Wyrostkowi towarzyszyć będzie Płocka Orkiestra Symfoniczna pod batutą Michała Kocimskiego oraz zespół w składzie: Marcin Jajkiewicz (wokal), Mateusz Adamczyk (skrzypce), Daniel Popiałkiewicz (gitara), Agnieszka Haase-Rendchen (fortepian), Piotr Zaufal (bas) i Krzysztof Nowakowski (instrumenty perkusyjne).