Kolędy z całego świata wybrzmią w katedrze. Początek Płockiego Kolędowania już dziś…

Od piątku, 3 stycznia do niedzieli, 5 stycznia, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza do Bazyliki katedralnej na wspólne kolędowanie. W katedrze będzie można usłyszeć najpiękniejsze kolędy świata w wykonaniu m.in. wokalistki Hanny Banaszak, chóru Minstrel, zespołu Santiago czy grupy Moja Rodzina.

Tradycja koncertów kolędowych w katedrze towarzyszy płocczanom od 25 lat. To cykliczne wydarzenie, którego celem jest podkreślenie wyjątkowego charakteru świąt Bożego Narodzenia oraz zachęta do wspólnego śpiewu. W repertuarze wykonawców znajdują się kolędy, pastorałki i utwory sakralne.

Tegoroczne Płockie Kolędowanie rozpocznie się w piątek, 3 stycznia, koncertem wokalistki Hanny Banaszak i chóru Minstrel w towarzystwie pianisty i akompaniatora Jacka Szwaja, kwartetu smyczkowego, Kameralnego Zespołu Wokalnego POKiS, akompaniatora Dariusza Petery oraz instrumentalisty i aranżera Bogdana Marciniaka.

Drugiego dnia kolędowania, czyli w sobotę 4 stycznia wystąpi zespół Santiago i Goście. Z kolei w niedzielę, 5 stycznia, będzie można posłuchać kolęd w wykonaniu zespołu Moja Rodzina.

Płockie Kolędowanie odbędzie się w dniach 3 – 5 stycznia 2020 roku w Bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Płocku (Tumska 1). Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 19. Wstęp na Płockie Kolędowanie jest bezpłatny.

Fot. Materiały prasowe.