Nafciarze znów jak Robin Hood!!! Pokonali lidera I ligi!!!

Piłkarze nożni Wisły Płock pokonali na własnym stadionie GKS Bełchatów 1:0 (1:0).

Pierwszą akcję przeprowadzili zawodnicy GKS-u Bełchatów. W 8. minucie świetną prostopadłą piłkę do Michała Renusza zagrał Mateusz Mak. Renusz przerzucił piłkę nad Sewerynem Kiełpinem, na szczęście Paweł Magdoń wybił ją z linii bramkowej. Chwilę później nafciarze mieli doskonałą sytuację i rzut wolny z 16. metra, jednak źle ją rozwiązali. W 14. minucie doskonałą indywidualną akcją popisał się Krzysztof Janus. Pomocnik płockiego klubu poszedł na przebój, sam minął obrońców Bełchatowa i wpakował piłkę do bramki. W 41. minucie swoją drugą świetną szansę w tym meczu mieli goście. Po dośrodkowaniu z ósmego metra z główki uderzał Mateusz Mak, jednak niesamowitą interwencją popisał się płocki golkiper. Nasi zawodnicy prowadzili do przerwy 1:0.

Na dobrą akcję w drugiej połowie musieliśmy czekać do 54. minuty. Wtedy to po dośrodkowaniu z lewej strony strzałem przewrotką uderzał Janusz Dziedzic. Do piłki odbitej od obrońcy dopadł Marcin Krzywicki, który trafił do siatki, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej płockiego napastnika. W 65. minucie znów świetną akcję przeprowadzili płocczanie. Znów w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Marcin Krzywicki, jednak po jego strzale zabrakło centymetrów, aby piłka wpadła do bramki. W 70. minucie swoją szansę mieli bełchatowianie. Swoich sił próbował Paweł Baranowski, jednak po raz kolejny Wisłę uratował w pięknym stylu Seweryn Kiełpin. W 84. minucie ręką w polu karnym zagrał jeden z obrońców GKS-u, a sędzia wskazał na „wapno”. Do rzutu karnego podszedł Janusz Dziedzic, jednak napastnik płockiej Wisły strzelił nad poprzeczką. Do końca Bełchatów starał się strzelić bramkę i miał doskonałą okazję w doliczonym czasie gry, ale płocczan uratowała poprzeczka. Nafciarze mieli szanse skontrować swoich rywali jednak żadna z nich nie zakończyła się golem. Ostatecznie nasi zawodnicy pokonali GKS Bełchatów 1:0.

Wisła Płock – GKS Bełchatów 1:0 (1:0)

Bramka: Janus (14.)

Wisła: Kiełpin – Stefańczyk, Magdoń, Sielewski, Hiszpański – Góralski, Burkhardt, Janus, Kaczmarek – Dziedzic, Krzywicki

Bełchatów: Malarz – Basta, Baranowski, Wilusz, Flis – Mateusz Mak, Baran, Rachwał, Renusz – Wacławczyk, Michał Mak

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław)