Nafciarze pokonują Zagłębie Lubin w 1/4 Pucharu Polski

Po ponad dwutygodniowej przerwie reprezentacyjnej, szczypiorniści Orlen Wisły Płock, w środę, 13 kwietnia, wreszcie wrócili na krajowe parkiety. I w pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu Polski piłkarzy ręcznych, ograli ósmą drużynę rundy zasadniczej PGNiG Superligi – MKS Zagłębie Lubin 36:23 (17:11), przez co znacznie zbliżyli się do kolejnej rundy tych rozgrywek.

Po bramce z kontrataku Ivana Nikcevicia, w 2. minucie, Nafciarze prowadzili 2:0 i nie wydawało się, aby lubinianie mieli w jakikolwiek sposób zagrozić gospodarzom. W 7. minucie goście odrobili jednak stratę, a chwilę później dzięki trafieniu Michała Bartczaka z koło nawet wygrywali (3:2). Co prawda taki stan rzeczy nie utrzymywał się długo, ale przyjezdni pokazali, że nie zamierzają kłaść się przed faworyzowanym przeciwnikiem. W 11. minucie szybką akcję wykończył Miljan Pusica i było 6:4 dla płocczan. Cztery minuty później podopieczni Manolo Cadenasa w dalszym ciągu mieli dwie bramki zapasu (8:6), lecz w 21. minucie po bramce Wojciecha Gumińskiego zrobiło się 10:9, ale dla Miedziowych. Trzy bramki z rzędu wicemistrzów Polski sprawiły jednak, że sytuacja została opanowana (12:10), a w samej końcówce pierwszej połowy kolejna seria – tym razem pięciu – bramek z rzędu, praktycznie rozstrzygnęła środową rywalizację.

Szybko po wznowieniu gry sytuacja została ostatecznie wyjaśniona. W 38. minucie bramkę na 23:13 zdobył Valentin Ghionea, czym wyprowadził Wisłę na dziesięciobramkowe prowadzenie, które z czasem tylko się powiększało. W 44. minucie Michał Daszek trafił na 28:14, ale później miejscowi trochę przysnęli i w trzy minuty stracili trzy bramki (28:17). Płocczanie, pomimo chwilowych przestojów, do końca spotkania kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i wygrali z Zagłębiem 36:23.

Rewanż zostanie rozegrany za dwa tygodnie, w środę, 27 kwietnia, w Lubinie.

Orlen Wisła Płock – MKS Zagłębie Lubin 36:23 (17:11)

Bramki dla Orlen Wisły Płock: Ivan Nikcević 8, Dmitry Zhitnikov 6, Michał Daszek 5, Valentin Ghionea 5, Tiago Rocha 4, Angel Montoro 3, Marko Tarabochia 3, Miljan Pusica 2.

Bramki dla MKS Zagłębia Lubin: Michał Bartczak 7, Wojciech Gumiński 4, Kamil Krieger 3, Michał Szymyślik 2, Nikola Dzono 2, Łukasz Kuźdeba 1, Jan Czuwara 1, Dawid Przysiek 1, Oleg Macharashvili 1, Mateusz Wolski 1.

Upomnienia: Kwiatkowski, Pusica – Przysiek, Dzono, Gudz.