Nadchodzi silny wiatr. Synoptycy ostrzegają!

W sobotę przez Polskę z zachodu na wschód będzie przemieszczał się front z chmurami i opadami śniegu, przechodzącymi w deszcz ze śniegiem i deszcz. Najważniejszy będzie jednak silny wiatr, który z każdą godziną wiać ma coraz mocniej.

Noc z soboty na niedzielę przyniesie w kraju kolejne opady, którym towarzyszyć będzie silny wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje na sobotę, 29 stycznia, dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego zachmurzenie całkowite, na wschodzie początkowo możliwe większe przejaśnienia. Przemieszczająca się stopniowo z zachodu na wschód województwa strefa opadów śniegu, przechodzącego w deszcz ze śniegiem i deszcz, przejściowo marznący i powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od -1°C na wschodzie do 4°C na zachodzie. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, po południu wzmagający się do dość silnego i w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

Z kolei w niedzielę, 30 stycznia, dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego synoptycy przewidują zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem, przechodzące w opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Możliwe krótkotrwałe burze. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 95 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Fot. Pixabay.