Na miejscu starego powstanie nowy. Osiedle Miodowa Jar zyska już jedenasty blok

W maju przyszłego roku będzie gotowy jedenasty blok, z trzynastu zaplanowanych, na osiedlu Miodowa Jar. Znajdą się w nim mieszkania komunalne oraz socjalne. W miniony poniedziałek płocki ratusz przekazał plac budowy firmie, która zajmie się budową obiektu. 

Nowe bloki stają kolejno w miejscu starych budynków szkieletowych, tzw. „szwedzkich domów”, które powstały jeszcze w latach 80. i ocieplone były azbestem. Bloki są sukcesywnie rozbierane. Budowa nowego osiedla Miodowa Jar rozpoczęła się przed 12 laty.

– Projekt zakłada, że powstanie w tym miejscu łącznie 13 budynków w kilku wariantach. W podstawowym i największym jest 15 mieszkań. Takich bloków powstanie 10, dadzą one łącznie 150 lokali mieszkalnych – mówi Hubert Woźniak, z biura prasowego ratusza.
Powstaną jeszcze trzy mniejsze, bardziej kameralne budynki z dziewięcioma mieszkaniami każdy – dodaje.

Łącznie na osiedlu Miodowa Jar powstanie 177 lokali mieszkalnych o powierzchni od 23 do 57 mkw. Na tę chwilę są już 132 mieszkania. Jedenasty blok powiększy pulę gotowych mieszkań do liczby 147. – Jeszcze w tym roku planujemy ogłosić przetarg na wybór wykonawcy dwunastego bloku na osiedlu Miodowa Jar – zapowiada prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Budowę całego osiedla zaś chcemy zakończyć w 2023 roku – podkreśla.

– Mieszkania w nowo powstającym obiekcie przeznaczamy na: lokale zamienne – dla lokatorów mieszkających np. w kamienicy na starówce, która zostaje przeznaczona do kompleksowego remontu, lokale kwaterunkowe – dla osób z listy czekających na przydział mieszkania oraz na lokale socjalne – wymienia Woźniak.

Z planów wynika, że jedenasty blok będzie gotowy w maju 2023 roku. Koszt inwestycji ponad 2,5 mln zł.

Fot. UMP.