Mistrz Danii łatwo ograł Nafciarzy

Po najlepszych drużynach Hiszpanii, Francji i Węgier, przyszedł czas na mecz z ekipą mistrza Danii, który – tak samo jak FC Barcelona Lassa i Paris Saint-Germain Handball – odprawił Orlen Wisłę Płock z kwitkiem.

Jeszcze przed rozpoczęciem tego spotkania mogło wydawać się, że Bjerringbro-Silkeborg będzie najłatwiejszym z dotychczasowych rywali płocczan w tej edycji EHF Velux Ligi Mistrzów. Po pierwszym gwizdku sędziego i kilku początkowych minutach, widać było jednak, że Nafciarzy czeka bardzo trudna przeprawa. Remis (4:4) utrzymywał się jedynie do 11. minuty, a później to gospodarze zaczęli częściej pokonywać Rodrigo Corralesa i Adama Morawskiego. Duńczycy nie kombinowali, ale… wcale nie musieli tego robić. Prostymi środkami – z wykorzystaniem Nikolaja Markussena – z łatwością przebijali się przez dziurawą płocką defensywę. Po kwadransie było 8:5, a cztery minuty później 11:7. W tym czasie drużynie Piotra Przybeckiego wyraźnie brakowało skuteczności, a gdy już płocczanom udało się trafić do siatki, to zawodnicy Silkeborga bardzo szybko odpowiadali. Sześć minut przed przerwą miejscowi wypracowali wysoką, pięciobramkową przewagę (15:10), którą w ostatnich sekundach zmniejszył Gilberto Duarte (18:14).

Po zmianie stron – na płockie nieszczęście – obraz gry nie uległ zmianie. Duńczycy grali swoje, a obrona gości nie potrafiła im przeszkodzić. Na domiar złego w hali Jysk Arena płocczanie byli w niedzielę na bakier ze skutecznością. W 38. minucie Duarte rzucił na 21:17, po czym nastąpił dłuższy moment bez bramki dla żadnej z drużyn. Dopiero w 44. minucie przerwał to Michael Knudsen (22:17) i na kwadrans przed końcem sytuacja Orlen Wisły Płock była trudna. Pięć minut później ten sam Knudsen rzucił na 25:18, a zaliczka miejscowych urosła do naprawdę sporych rozmiarów. W końcówce wicemistrzowie Polski starali się więc przynajmniej zmniejszyć stratę, ale nawet to im się nie udało, przez co druga wyjazdowa porażka w obecnych rozgrywkach EHF Velux Ligi Mistrzów stała się faktem.

Bjerringbro-Silkeborg – Orlen Wisła Płock 33:24 (18:14)

Bjerringbro-Silkeborg: Frandsen, Rasmussen – Espersen 3, Hansen 6, Hundstrup 4, Jensen, Kier, Klitgaard 2, Knudsen 7, Lassen, Markussen 7, Nielsen, Olsen, Orsted 2, Skube 2, Thomsen.

Orlen Wisła Płock: Corrales 1, Morawski – Daszek 1, Toledo, Duarte 6, Maciej Gębala 2, Tomasz Gębala 1, Ghionea 1, Ivić 4, Kwiatkowski, Mihić 1, Pusica, Rocha 2, Tarabochia 1, Wiśniewski 1, Żytnikow 3.

Upomnienia (żółte kartki): Hundstrup, Thomsen – Ivić, Żytnikow.
Wykluczenia (2 minuty): Jensen (x2), Espersen, Skube – Kwiatkowski, Ivić, Żytnikow, Pusica (x2), Maciej Gębala.