Mercedesy z całej Polski zjechały do Płocka. Dziś zaparkują na Starym Rynku. Podziwiać można modele starsze ale i te najnowsze

Dla fanów motoryzacji szykuje się dziś w Płocku… dzień pełen wrażeń. Otóż, na Starym Rynku będzie można dokładnie obejrzeć, porozmawiać z właścicielami czy zrobić zdjęcia. W sobotę, 25 maja, odbędzie się bowiem statyczna prezentacja pojazdów, które biorą udział w 18. edycji Mercedesem po Wiśle Classic Days.

Mercedesy z całej Polski zjechały do Płocku w piątek. Zlotowicze wzięli udział w rejsie po Wiśle statkiem Marianna. A w sobotę, 25 maja, zaprezentują swoje motoryzacyjne perełki płocczanom oraz turystom. Tradycją już jest, że podczas zlotu odbywa się statyczna prezentacja samochodów, które zjechały na wyjątkowy zlot. W tym roku otwarty pokaz samochodów zlotowiczów odbędzie się na Starym Rynku w godzinach 14:00–17:00. Wśród klasycznych Mercedesów nie zabraknie też nowych, a także tych najnowszych.

Mercedesem po Wiśle Classic Days to jedna z najbardziej cenionych i lubianych polskich imprez dla właścicieli i fanów klasycznych aut z gwiazdą w logo. Tradycyjnie motywem przewodnim imprezy jest rejs po Wiśle, w którym uczestnicy wzięli udział w piątkowy wieczór.

Impreza z mercedesami w roli głównej już na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń dla entuzjastów klasycznej motoryzacji oraz fanów, kolekcjonerów i właścicieli zabytkowych aut tej marki. Jej niepowtarzalny klimat sprawia, że cieszy się szczególną sympatią i dużym powodzeniem – uczestnicy poprzednich edycji chętnie tu powracają, a ich grono regularnie się powiększa.

Miłośnicy i posiadacze klasycznych Mercedesów spotkają się w Płocku w dniach 24–26 maja. Tradycyjna atrakcja dla publiczności, czyli prezentacja samochodów uczestników na płockim rynku, na tle miejskiego ratusza i odrestaurowanych kamienic, odbędzie się w sobotę. Tego samego dnia pojazdy gości będzie można zobaczyć także w ruchu, podczas przejazdu z salonu Mercedes-Benz Auto Forum na Stary Rynek.

Niecodzienna parada przejedzie ulicami: Wyszogrodzką – al. Piłsudzkiego – al. Jachowicza – Bielską – Zduńską – Kazimierza Wielkiego, aby zaparkować na placu przed płockim ratuszem.

Dodatkową atrakcją będzie pokaz najnowszych modeli Mercedes-Benz, zorganizowany przez partnera wydarzenia, lokalnego dealera Mercedes-Benz Auto Forum. Zaprezentowane zostaną w pełni elektryczne modele Mercedes-Benz: odnowione EQA oraz EQB, a także luksusowe EQE oraz EQE SUV w wersji AMG. Nie zabraknie też najświeższej premiery Mercedesa: modelu CLE w wersji kabriolet.

Organizatorem i komandorem zlotu tradycyjnie jest Maciej Kulas, który co roku zaskakuje nowymi elementami harmonogramu. Jak co roku honorowy patronat nad imprezą objął Prezydenta Miasta Płock, Andrzej Nowakowski. Gospodarzem imprezy jest Miasto Płock.

Fot. Archiwum Dziennik Płocki.