Mercedesy z big-beat’em – to już w ten weekend

Pasjonaci klasycznych aut odliczają już godziny do X Zlotu Zabytkowych Mercedesów. 

Zlot „Mercedesem po Wiśle”, w sobotę o godz. 14, uroczyście otworzą prezydent miasta – Andrzej Nowakowski oraz prezes firmy Mercedes-Benz Auto Forum Grupa – Jacek Brzozowski. Towarzyszyć im będzie popularny aktor Mateusz Damięcki.  Starówka zapełni się klasycznymi autami, wśród których, a będzie ich ponad osiemdziesiąt, znajdziemy prawdziwe perełki. W końcu Mercedes może pochwalić się ponad stuletnią tradycją. Każde z zabytkowych aut, jak podkreślają uczestnicy zlotu ma w sobie duszę, której brakuje współcześnie produkowanym samochodom. Na płockiej starówce, będziemy mogli przenieść się w czasie i zapewne powspominać dawne lata. Lata, w których, jak podkreśla wielu pasjonatów Mercedesów, samochody produkowano po to, by nie tylko jeździły, ale także cieszyły oko. Lata, w jakich auta tworzono z pasją bez użycia komputerowych rozwiązań. W weekend będzie można zobaczyć m.in.: Mercedesa W100 oraz  MB 170S z 1949 r. w trakcie renowacji, a także identyczny ale już po, który przyjedzie z Aleksandrowa Kujawskiego. Na Starym Rynku zaparkuje też Mercedes Adenauer, którym niegdyś jeździli ważni politycy czy gwiazdy filmowe.

Co ciekawe, tradycyjne auta tej marki będzie można porównać z najnowszymi modelami. Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. we współpracy z płockim dealerem Mercedes-Benz Auto Forum Grupa zaprezentuje swoje najnowsze modele.

Gościem specjalnym Zlotu „Mercedesem po Wiśle” będzie Marek Chonchera, który przedstawi auto innej marki, dokładnie Lancię Beta HPE 2,0 – unikatowy model w kraju.

Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. Pociechy, pod okiem artystki, będą mogły wziąć udział w konkursie lepienia Mercedesów z gliny. 

W niedzielne popołudnie uczestnicy przejadą zorganizowaną kolumną z Domu Technika w Płocku do Stadniny Ogierów w Łącku. Natomiast finał zlotu – koncert Ani Rusowicz „Jej big-beat i nasze Mercedesy” zaplanowany został na niedzielę,  godz. 15:30 przed ratuszem.

Zlot „Mercedesem po Wiśle” odbędzie się już po raz dziesiąty. Jego organizatorem jest Maciej Kulas, który w maju został wybrany Płocczaninem Roku 2012.