Mercedesy na Starym Rynku

Materiały UMP

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pierwszy dzień X Zlotu „Mercedesem po Wiśle”. Płocczanie przez kilka godzin nacierali na Stary Rynek, by obejrzeć z bliska klasyczne auta, jakich już na co dzień nie widujemy na naszych drogach.

Jubileuszową edycję Zlotu otworzyli Komandor Maciej Kulas, wiceprezydent Roman Siemiątkowski, prezes zarządu Mercedes Benz Auto Forum Grupa – Jacek Brzozowski oraz aktor, będący twarzą niemieckiej marki – Mateusz Damięcki.

– Ten Zlot już na stałe wpisał się w kalendarz najlepszych i największych imprez w Płocku. Dowodem tego jest przyznanie przez mieszkańców honorowego tytułu Płocczanina Roku 2012 właśnie Komandorowi Maciejowi Kulasowi – zaczął wiceprezydent Siemiątkowski. – Życzę, by ta impreza była tak dobra jak wszystkie poprzednie – dodał.

Patrząc na pierwszy dzień Zlotu niewątpliwie tak się stało. Przy słonecznej pogodzie tłum płocczan spacerował po starówce podziwiając klasyczne samochody. Największym zainteresowaniem cieszyły się te najstarsze, wyprodukowane w latach 30-tych, których już raczej nie pamiętamy jeżdżących po ulicach. Mercedes to w końcu marka, która może pochwalić się ponad stuletnią tradycją. Bez wątpienia uwagę przykuwał też Mercedes 300, słynny Adenauer z 1955 roku, naprzeciwko którego stały najnowsze modele niemieckiej marki.

Organizatorzy Zlotu pomyśleli też o najmłodszych fanach, którzy mogli Mercedesa ulepić z gliny. Co ciekawe, mali pasjonaci motoryzacji lepiąc auta często dokładnie wiedzieli jaki model powstaje! A tych prawdziwych modeli na rynku było bardzo dużo. Ich właściciele, jak zapowiedział Komandor Maciej Kulas, chętnie opowiadali o swoich samochodach. Cały pierwszy dzień X Zlotu „Mercedesem po Wiśle”, jak zresztą edycje poprzednie, przebiegał w bardzo życzliwej atmosferze, na co na otwarciu zwrócił uwagę prezes Jacek Brzozowski. – Gratuluję po raz kolejny pomysłu oraz wytrwałości. To wielka przyjemność, że możemy brać udział w Twoim przedsięwzięciu – zwrócił się do Komandora Zlotu Jacek Brzozowski.  

Mateusz Damięcki natomiast, po tym jak podziękował za zaproszenie na Zlot, zapowiedział, że chętnie przybliży tajniki niesamowitej konstrukcji swojego Mercedesa 123. – Mercedes to klasa sama w sobie – powiedział Damięcki. – Wszystkich miłośników Mercedesa witam, a tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że nimi są zapraszam, by dołączyli do tego zacnego grona – dodał aktor.

Kto w sobotę nie zdążył zobaczyć starych modeli Mercedesa, będzie miał szansę nadrobić to jeszcze w niedzielę. Tradycyjne auta, między godziną 11:00 a 11:45 przejadą zorganizowaną kolumną z parkingu Domu Technika do Łącka. Trasa przejazdu: Kazimierza Wielkiego – Nowowiejskiego – Kwiatka – Kolegialna – 1-go Maja – Warszawska – Mostowa – Kilińskiego – Stary Most – Radziwie – Góry – Grabina – Łąck.

Uczestnicy Zlotu wrócą jednak swymi samochodami do Płocka na koncert Ani Rusowicz, który jest planowany na godzinę 15:30. Przejazd z Łącka na Stary Rynek odbędzie się między godziną 14:30 a 15:15 na trasie: Łąck – Grabina – Góry – Radziwie – Stary Most – Mostowa – Plac Narutowicza – Grodzka – Małachowskiego –Stary Rynek.

Zapraszamy wszystkich na drugi dzień Zlotu „Mercedesem po Wiśle”.