Mariawici pomogą osobom bezdomnym. Zapraszają na ciepłe posiłki

We wtorki, czwartki i soboty od godz. 12 mariawici będą wydawać posiłki dla osób bezdomnych. To kolejna inicjatywa społeczna w naszym mieście w czasie epidemii, dzięki której osoby potrzebujące wsparcia mogą liczyć na wymierną pomoc. Posiłki będą wydawane przy bramie wjazdowej na teren posesji przy ul. Kazimierza Wielkiego 29 (dawna Szkoła Podstawowa nr 8).

– W ten trudny czas staramy się wyjść naprzeciw najbardziej potrzebującym. Zdajemy sobie sprawę, jak ta sytuacja dotyka osoby bezdomne, które nie potrafią odnaleźć się w ograniczeniach nałożonych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jak pozostać ma w domu ten, kto domu nie ma? Jak uniknąć przemieszczania się, kiedy od lat jest to koniecznością każdego dnia? Wreszcie, gdzie iść po pomoc, skoro część ośrodków zamknięto? Jak przeżyć? Nie odwracajmy głowy w drugą stronę – apeluje bp M. Karol Babi, Biskup Naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.

Biskup przypomina, że Kościół mariawicki ma doświadczenie w prowadzeniu działalności charytatywnej. – Dzięki swojej Mistrzyni i Matce – św. Marii Franciszce Kozłowskiej, mariawici od samego początku swego istnienia byli wrażliwi na biedę, bezdomność i wykluczenie społeczne. M. Franciszka uczyła miłości względem bliźniego. Dużą popularnością cieszyły się tanie i bezpłatne kuchnie prowadzone przez siostry mariawitki. Wydawano w nich posiłki wszystkim potrzebującym, bez względu na wyznanie czy pochodzenie. Źródłem naszej pomocy była i jest miłość Boga, i bliźniego. Wspierając potrzebujących, stajemy się narzędziem Stwórcy – mówi bp M. Karol Babi.

Akcja rozpocznie się w najbliższy wtorek, 21 kwietnia.

Źródło: UMP.
Fot. Jacek Łukaszewski.