LKS Puncher Płock z trzema brązowymi medalami

W czerwcu w Pułtusku zostały rozegrane trzy duże turnieje jednocześnie: Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Kadetek w Kickboxingu w formule pointfighting, Otwarty Puchar Polski Kadetów i Kadetek: młodszych 10-12 lat i starszych 13-15 lat w formułach pointfigting oraz light-contact, a także zawody dla dzieci: młodszych (4-6 lat) i starszych (7-9 lat).

Do tych trzech turniejów łącznie zgłosiło się 214 uczestników, reprezentujących 24 kluby z całej Polski. Wśród nich byli zawodnicy klubu LKS “Puncher” Płock, kadeci starsi: Rafał Dobies (kategoria wagowa -69 kg), Andrzej Bielicki (kategoria wagowa -63 kg), kadet młodszy Igor Osiecki (kategoria wagowa +47 kg) oraz dzieci starsze: Olivier Baranowski i Alan Rokicki (obaj w kategorii wagowej +135 cm).

Najbardziej doświadczony Rafał Dobies wygrał swoją walkę ćwierćfinałową, lecz w półfinale przegrał z rywalem dosłownie jednym punktem, tym samym pozostało mu się cieszyć z brązowego medalu. Andrzej Bielicki również w półfinale uznał wyższość zawodnika z renomowanego klubu X-Fight Piaseczno i tak samo jak jego klubowy kolega Rafał musiał zadowolić się brązowym medalem. Kolejny z płocczan Igor Osiecki swój występ zakończył… a jakże przegrywając w półfinale i zdobywając trzeci, cenny brązowy medal Otwartego Pucharu Polski.

W kategorii dzieci – zgodnie z przepisami nie można używać technik ręcznych i nożnych, dlatego też walczono miękkimi piankowymi pałkami – Alan Rokicki w pierwszej walce 1/8 zdecydowanie pokonał zawodnika z innego płockiego klubu Fight MZOS Płock, ale kolejnemu uległ w ćwierćfinale. Z kolei Olivier Baranowski rozprawił się z przeciwnikami w 1/16 i w 1/8 drabinki, po czym dotarł do ćwierćfinału, w którym uległ zawodnikowi z klubu X-Fight Piaseczno.

Dla dzieci miała to być oczywiście dobra sportowa zabawa i tak właśnie było, a w efekcie zaangażowania i włożonego wysiłku – popartego ponadprzeciętną sprawnością – obaj zasłużenie zajęli piąte miejsca –  powiedział trener Piotr Maślanka.