Kup sobie Wisłę Płock, katedrę albo zoo. Płock w gronie posiadaczy własnej edycji Monopoly [FOTO]

Płocka ma własną edycję kultowej gry planszowej, czyli Monopoly. – Gracze, tak jak w klasycznej wersji planszówki, mogą stać się posiadaczami największych płockich atrakcji i zabytków. U nas są to m.in. Wzgórze Tumskie, katedra czy zoo – wymienia prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

Płocka wersja Monopoly miała dziś swoją inaugurację. – Pierwsze rozgrywki w wydaniu najmłodszych płocczan już za nami – informuje prezydent Płocka. Gracze oprócz Wzgórza Tumskiego, Miejskiego Ogrodu Zoologicznego czy katedry mogą kupić Wisłę Płock, pływalnię miejska Podolanka czy Wodociągi Płockie. – Jesteście ciekawi, co jeszcze znalazło się w grze? Zapraszam do zabawy z Monopoly – zachęca włodarz Płocka.

Lokalna wersja gry dedykowana jest nie tylko mieszkańcom miasta, ale wszystkim miłośnikom grodu nad Wisłą. Płockie Monopoly posiada wyjątkową szatę graficzną, związaną z zabytkami i kultowymi miejscami w mieście. W tej chwili jej cena to około 160 zł na różnego rodzaju portalach sprzedażowych.

Gra planszowa Monopoly powstała w Stanach Zjednoczonych w czasach Wielkiego Kryzysu. Wciąż jednak przyciąga szerokie grono miłośników. Obecnie powstają rożne jej odmiany, nawiązujące do ciekawych miejsc, wydarzeń historycznych czy motywów kulturowych. Wśród nich są już edycje poświęcone m.in.: Mazowszu, Warszawie Retro, miastu Ciechanów, Bałtykowi czy Tatrom. Do tego grona dołączył właśnie Płock.

Fot. UMP.