Coraz więcej zieleni na płockiej starówce. Brama Bielska weszła w etap realizacji [WIZUALIZACJA]

O kolejnym, ciekawym projekcie, który właśnie realizowany jest w Płocku, poinformował dziś Piotr Dyśkiewicz, wiceprezydent ds. komunalnych. Przedsięwzięcie związane jest z nasadzeniami zieleni i nosi ciekawą nazwę – Brama Bielska. Jak wynika z wizualizacji i opisu wiceprezydenta będzie to wyjątkowe, zazielenione miejsce na płockiej starówce.

Brama Bielska, to projekt, w ramach którego na niezagospodarowanych terenach zielonych pojawią się m.in. róże okrywowe, tawuły, liliowce, berberysy i trawy ozdobne – wyjaśnia Piotr Dyśkiewicz. – W ich sąsiedztwie, wzorem przeprowadzonej już zielonej rewitalizacji ul. Bielskiej, zostały zdemontowane kolejne betonowe elementy nawierzchni, w miejscu których pojawią się nasadzenia – podkreśla. – W obrębie Starego Miasta, przy pl. 13-tu Straconych oraz ul. Synagogalnej w miejscach dotychczas utwardzonych pojawią się wiśnie piłkowane, berberysy, liliowce i rozplenice japońskie.

Wiceprezydent dodaje, że miasto wzbogaci się również o kolejne, doceniane przez mieszkańców, parki kieszonkowe oraz skwery m.in. przy ul. Dworcowej i Miodowej. Wszystkie te nasadzenia zostaną wykonane jeszcze do końca tego roku – zapowiada Dyśkiewicz. Dziś podpisano umowę w tej sprawie.

Na koniec podsumowuje, że “w Płocku w 2022 roku dzięki współpracy Wydziału Kształtowania Środowiska i Wydziału Spraw Komunalnych posadzonych zostanie łącznie 767 drzew, 16 895 krzewów oraz 6 942 byliny”.

Fot. UMP.