Królewscy kończą sezon wygraną

Królewscy w miniony weekend zakończyli swój najdłuższy w historii sezon ligowy. Ostatnim przeciwnikiem – w 22. kolejce grupy mazowieckiej III ligi kobiet – była drużyna Żbika Nasielsk i to właśnie do tej miejscowości płocczanki udały się w ostatnią sobotę. Pomarańczowe bez większych problemów rozprawiły się z gospodyniami, choć wygrały zaledwie 1-0 (1-0).

Jedyną bramkę w tym spotkaniu, w 21. minucie, zdobyła Alicja Jankowska, która najlepiej odnalazła się w podbramkowym zamieszaniu po rzucie rożnym i mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dała bramkarce rywalek żadnych szans.

Królewscy ligowe zmagania zakończyli- podobnie jak przed rokiem – na 4. miejscu w tabeli z dorobkiem 41 punktów, zdobytych w 22 meczach – 13 zwycięstw, 2 remisy i 7 porażek – z bilansem bramkowym: 50:26.

Mecz w Nasielsku był nie tylko ostatnim w sezonie, ale także kończącym przygodę niektórych zawodniczek Królewskich. Drużynę czekają dosyć poważne zmiany personalne. – Wszystkie dziewczyny chcące spróbować swoich sił w piłce nożnej serdecznie zapraszamy – powiedział trener Adrian Piankowski. – Na co będzie stać zespół po przerwie wakacyjnej dowiemy się pod koniec sierpnia, gdy rozpocznie się kolejny sezon III Ligi Mazowieckiej Kobiet – dodał.

Żbik Nasielsk – KS Królewscy Płock 0-1 (0-1)
Alicja Jankowska 21

KS Królewscy Płock: Marta Hućko – Kinga Lisiewska (65, Olga Kamińska), Anna Wojtkowska, Daria Przybysz, Julia Mikołajewska – Klaudia Stradomska, Klaudia Łyzińska, Daria Kusa, Wiktoria Wiączek – Aleksandra Kujawska, Alicja Jankowska (70, Dominika Janicka)

Aleksandra Kujawska (napastniczka): Ostatni mecz w sezonie wypadł dobrze. Chciałyśmy go wygrać za wszelką cenę i to się udało z powodzeniem. Mimo wygranej mam mały niesmak co do wyniku spotkania. Miałyśmy kilka naprawdę dogodnych sytuacji gdzie mogłyśmy podwyższyć wynik i dać odpocząć naszym obrończyniom, które naprawdę wykonały kawał dobrej roboty asekurując nasze straty. Teraz czas skupić się nad nowym sezonem i przygotowaniami do niego.