Komendant strażników miejskich na emeryturze. Kto go zastąpi? [FOTO]

Po ponad sześciu latach pracy odszedł na emeryturę Andrzej Wochowski – Komendant Straży Miejskiej w Płocku.

– To były lata wytężonej pracy na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w mieście. Dziękuję za niełatwą, ale niezwykle potrzebną służbę – mówił prezydent Andrzej Nowakowski podczas skromnej uroczystości w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Otolińskiej.

Komendant Wochowski objął swoje stanowisko w marcu 2011 roku. – Przychodząc tutaj nie zdawałem sobie sprawy, że ta praca jest aż tak ciężka. Najtrudniej było znieść uwagi niektórych osób, że nie jesteśmy potrzebni. To nieprawda, dzięki działaniom strażniczek i strażników mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej. Pomagamy też w rozwiązywaniu wielu problemów związanych z porządkiem publicznym. Nasze działania prowadzimy we współpracy z innymi służbami mundurowymi i różnymi instytucjami, za co serdecznie dziękuję – mówił komendant Andrzej Wochowski.

Za owocną współpracę dziękowali komendantowi Wochowskiemu m.in. przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Komunikacji Miejskiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, Izby Wytrzeźwień i ratuszowych wydziałów zajmujących się bezpieczeństwem i sprawami społecznymi.

Kto zostanie następcą Andrzeja Wochowskiego? – Lada dzień w tej sprawie prezydent Płocka wyda zarządzenie. Wtedy zostanie podane nazwisko nowego komendanta – mówi nam Jolanta Głowacka, rzecznik prasowy płockiej Straży Miejskiej.

Źródło: UMP
Fot. UMP.