Emocje chwilami sięgały zenitu. Wystartował PLAS [FOTO]

To było spore wydarzenie dla środowiska siatkarskiego w Płocku i okolicy. W niedzielę w Orlen Arenie rozpoczęły się rozgrywki PLAS – Płockiej Ligi Amatorów Siatkówki. W pierwszej z sześciu serii rozgrywek sezonu 2017/2018 zagrało 11 drużyn, w sumie 150 siatkarzy i siatkarek – w tym gronie są dwie panie.

W niedzielę od rana na trzech boiskach Orlen Areny rozegrano 15 meczów, większość zespołów ma na koncie trzy mecze, cześć – dwa. Rywalizacja trwała ponad 5 godzin. Na razie siatkarze grają systemem każdy z każdym, w styczniu rozpocznie się faza play-off.

W pierwszej serii meczów komplet zwycięstw odniosły trzy zespoły z Płocka: MS Team, Siatkarz (po trzy) oraz Albatros (dwa). Nie brakowało zaciętych potyczek, kończonych tie-breakami. Właśnie 2:1 faworyzowany Siatkarz Płock pokonał młody zespół Volley Team Płock. Także trzech setów do zwycięstwa z uczniami Małachowianki potrzebował doświadczony zespół Albatrosa. Wszystkie zespoły zaprezentowały ogromną ambicję i wolę walki. Widać było, że niektórzy siatkarze dopiero szlifują formę i po sezonie na piasku mają za sobą jeszcze niewiele treningów w hali. Ale do decydujących rozstrzygnięć jeszcze bardzo daleko.

Po pierwszym dniu w tabeli prowadzi MS Team przed Siatkarzem (po 3 zwycięstwa), bez porażki jest także Albatros (2 zwycięstwa). Czwarte miejsce zajmuje Volley Team (2 zwycięstwa, 1 porażka), piąty jest Black Mustang, a szósty Chemik (także 2-1). Siódma w tabeli jest Straż Pożarna (1-2). Bez zwycięstwa są na razie Fani Siatkówki, Małachowianka, Bulkowo i BM Team.

Druga runda ligi w Orlen Arenie, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, już za dwa tygodnie, w niedzielę 12 listopada. Organizatorzy zapraszają na trybuny. I naprawdę warto przyjść i pokibicować, bo zawodnicy dają z siebie wszystko, a emocje chwilami sięgają zenitu. Patrząc z boku, można odnieść wrażenie, że to nie jest gra amatorów.

Wyniki pierwszej rundy PLAS: BM Team – MS Team 0:2, Siatkarz – Volley Team 2:1, Fani Siatkówki – Państwowa Straż Pożarna 1:2, ZSCE – MS Team 0:2, Black Mustang – Zjednoczeni Bulkowo 2:0, Małachowianka – Albatros 1:2, ZSCE – BM Team 2:0, Siatkarz – Zjednoczeni Bulkowo 2:0, Volley Team – Straż Pożarna 2:0, Straż Pożarna – MS Team 0:2, Black Mustang – Albatros0:2, Volley Team – Fani Siatkówki 2:0, BM Team – Siatkarz 0:2, Małachowianka – Black Mustang 0:2, ZSCE – Fani Siatkówki 2:1.

Źródło i fot. PLAS.