Kolejna placówka opiekuńczo-wychowawcza w Płocku. Swój nowy dom będzie w niej miało czternaścioro dzieci [FOTO]

W Płocku, dzięki działaniom władz, funkcjonują już tylko niewielkie placówki opiekuńczo-wychowawcze. W każdej z nich przebywa maksymalnie czternaścioro podopiecznych. Dotychczas uruchomiono dwie takie placówki – w 2019 roku przy ul. Południowej, w 2020 roku przy ul. Kalinowej, w tym roku uruchomiona zostanie trzecia – przy ul. Mościckiego.

– Staramy się zapewnić jak najlepsze warunki do życia dla dzieci i młodzieży pozbawionych częściowo lub całkowicie opieki rodzicielskiej – mówi prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. – Wkrótce wyremontowany budynek przy ul. Mościckiego 6 stanie się domem dla czternaściorga młodych ludzi – zapowiada. I dodaje, że nastąpi to tuż po zakończeniu meblowania placówki.

Prace remontowe nowego lokalu, który przygotowywano jako placówkę opiekuńczo-wychowawczą prowadzone były od lutego ubiegłego roku. – Ich zakres był ogromny – podkreśla Małgorzata Palusińska, z biura prasowego ratusza. – Wykonawca zmienił układ pomieszczeń, a także wszystkie posadzki i instalacje. Wymieniono okna, drzwi, elewację i dach. W specjalnie dobudowanym zewnętrznym szybie została zamontowana winda, dzięki której cały budynek stał się dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Zmienił się również teren wokół obiektu. Wybudowane zostały nowe pochylnie i parking, a także wyremontowane istniejące ogrodzenie – wylicza. W tej chwili trwa urządzanie pomieszczeń.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 2,9 mln złotych.

Fot. UMP.