Każde dziecko w Płocku może mieć swoje drzewo. Ruszyła kolejna edycja akcji Drzewa Młodych Płocczan

Płocki ratusz już po raz ósmy zaprasza do udziału w akcji Drzewa Młodych Płocczan. – Zapraszamy rodziców, którzy posadzeniem drzewa chcieliby upamiętnić narodziny dziecka – zachęca prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Do tej pory takie „swoje” drzewa ma ponad 200 maluchów.

Do akcji może zgłosić może się każdy pełnoletni mieszkaniec Płocka, którego dziecko urodziło się w okresie od 1 czerwca 2023 do 1 czerwca 2024 roku. – Drzewa będą sadzone jesienią tego roku oraz wiosną przyszłego. Tym razem na osiedlach Miodowa, Podolszyce Południe i Podolszyce Północ – wymienia Małgorzata Palusińska, z biura prasowego urzędu miasta.

Obok każdego z nich będzie można wbić tabliczkę z treścią wpisaną przez uczestników (np. imieniem i datą narodzin dziecka). Udział w akcji jest bezpłatny, za zakup drzew i pamiątkowych tabliczek odpowiada gmina.

Aby wziąć udział w akcji „Drzewa Młodych Płocczan” należy wypełnić formularz, który będzie aktywny do 1 września 2024. Formularz oraz regulamin akcji Drzewa Młodych Płocczan dostępne są na stronie plock.eu

Wszelkie pytania i uwagi można kierować na adres e-mail: drzewamlodych@plock.eu

Źródło i fot: UMP.